• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [54l] Apistogramma borelli - moje pierwsze akwarium

Mam juz liscie bukowe i szyszki olchy. Wrzucic juz teraz do baniaka? Jezeli tak to ile?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mozesz zrobic wywar z 10-15 szyszek dorzucic 5-10 lisci i po 24h skontrolować moc herbacianego naparu
Fajnie bedzie w sumie czasem dojrzec w naparze swoich ulubienców Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A czy czasem wlanie takiego naparu nie za szybko zmienia parametry?... Poza tym to chyba nie czarne wody mają być?...
Ja tam jestem zwolenniczką stopniowego dorzucania i stopniowego uwalniania garbników z liści i szyszek Wink ryby nie doznają wtedy szoku.
Dla ClearWater wystarczą śladowe ilości: ze dwa listki, kilka szyszek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie chcialem robic naparu. Liscie i szyszki raczej dla wygladu + kryjowki dla ryb.

Dzieki Dolores!

Sa dobra wiesci! NO2 0 mg/l.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wrzucilem wczoraj 5 szyszek i woda sie zrobila zolta. Czy to mozliwe czy inna przyczyna?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To od szyszek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Skubane są mocne, podobnie jak liście ketapangu Wink jak masz za żółto, to już wiesz, że następnym razem wrzucasz mniej. Regulacja prosta jak świński ogon Smile mała podmianka (10%) powinna pomóc - chyba że chcesz utrzymać taki efekt.
Jeżeli marzysz o totalnie krystalicznych wodach (mam na myśli kolor, a nie przejrzystość), z garbnikami się raczej nie zaprzyjaźnisz...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mi kolor wody nie przeszkadza. Efekt ciekawy. No chyba ze moim borelkom sie nie spodoba Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Borellkom nie będzie przeszkadzał, ale prezentują się gorzej przy mocniejszej herbatce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No wlasnie. Ale przed wpuszczeniem borelek jeszcze wode bede podmienial wiec bedzie OK. Nastepnym razem bede bardziej ostrozny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości