• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [54l] Apistogramma borelli - moje pierwsze akwarium

Dzieki za odpowiedz. Swoj wpis edytowalem 2 razy, bo nie bylem pewien co do ilosci ryb i zjechalem z liczba. Na poczatku chcialem dac 10 amand.

Mysle ze z czasem zejde z twardosciami jeszcze troche, bo podmianki bede robil 50/50 RO z kranowa (a moze i samo RO?).
Wrzuce na pewno jeszcze liscie bukowe i szyszki olchy.

Czy dopoki nie zejde z pH do 7 nie moge wpuscic amand? W ksiazkach/internetach sa podawane widelki pH 5,5 -7,0. Chcialem je wrzucic jako pierwsze, i to tak za 2 tygodnie Smile. Akwarium dojrzewa od 15.12.
No ale nic na sile.

Aktualne wartosci wody powstaly zalewajac baniaczek ca. 50/50 woda destylowana i kranowa. Od tej pory nie robilem jeszcze nic, oprocz dolania troche kranowy, bo bylo malo wody. 

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Niestety Myriophyllum aquaticum nie pociagnela.

[Obrazek: s5y92c.jpg]

Reszta plywa sobie po akwarium. Moze cos jeszcze w miare zdrowego tam znajde i wsadze, moze sie zakorzeni.
Gdyby sie nie udalo, to moze polecicie mi jakas inna roslinke do lewego tylnego rogu? Zabienice mi sie podobaja, ale zazwyczaj sa z azji.
Dziekuje za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Żabienice nie są z Azji Wink Pomyliłeś chyba ze zwartkami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Masz też żabienice z Ameryki:

Echinodorus amazonicus

Echinodorus bleheri
Echinodorus parviflorus - peruensis
Echinodorus bolivianus
Echinodorus tenellus
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dzieki. Faktycznie mi sie cos pomylilo Big Grin

Amazonicus lub bleheri pociagnie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Które z dużych echinodorusów będą ładnie wyrastać z akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Amazonicus i bleheri rosną na pół twojego akwarium w bok a do góry sporo ponad tafle. Kształt liści raczej nie pozwala ich przycinać od góry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
10 może być dobrą liczbą. Im więcej, tym lepiej dla stada. Ale patrz na miejsce w zbiorniku i filtrację. Stąd po wprowadzeniu wszystkich gatunków dodawałbym po 2 sztuki, żeby nie przegiąć i obserwował.

Samymi podmiankami 50/50 pH nie zbijesz. Musisz ładować coś kwaśnego. Jak chcesz to zrobić na zasadzie podmian, to na czyste RO i dodawaj liście i szyszki.

W zależności od tego na jakiej wodzie są trzymane w sklepie. Jak na kranówce, to spokojnie wpuść i stopniowo będziesz schodzić z parametrami.

Jak koledzy napisali, żabienice amazonicus i bleheri rosną spore, aczkolwiek przy tym świetle nie powinny bardzo wybujać, aczkolwiek licz się z tym, że mogą zająć sporą część zbiornika. Ja proponuję z żabienic magdalensis, nie wyrośnie wysoka, a powinna spokojnie dać radę przy tym świetle.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W opisach można znaleźć informacje że roślina rośnie wyższa przy słabym świetle. Magdalensis są dwa rodzaje. Warto zwrócić na to uwagę bo ja niedawno kupiłem ale nia tą co chciałem niestety...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Co do amazonicusa. Przy słabszym świetle rósł mi 12-25 cm. Przy mocniejszym 40cm. Może były też inne czynniki, ale jedyny, który zauważyłem, to ilość światła.
Jakie są te dwa rodzaje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości