• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Problemy z pęcherzem pławnym

#1
Mój samiec borelli ma kłopoty z pływaniem. Pobiera pokarm, ma nawet niezmienione barwy, jest aktywny, ale tak jakby wielki trud sprawia mu oderwanie się od dna, czasem się kładzie bardziej na bok. Sytuacja trwa już dość długo. Podawałem FMC i protocaps M. Bez zmian. Jakieś pomysły? Czy to chory pęcherz pławny?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Czy ktoś coś podpowie/poradzi?Wink

(21-11-2017, 00:34 AM)Mat32 napisał(a): Mój samiec borelli ma kłopoty z pływaniem. Pobiera pokarm, ma nawet niezmienione barwy, jest aktywny, ale tak jakby wielki trud sprawia mu oderwanie się od dna, czasem się kładzie bardziej na bok. Sytuacja trwa już dość długo. Podawałem FMC i protocaps M. Bez zmian. Jakieś pomysły? Czy to chory pęcherz pławny?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zapewne uszkodzony pęcherz pławny. Marne rokowania na poprawę.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Uszkodzenia pęcherza pławnego u pielęgnic są nieodwracalne. Jeśli z jakiejś przyczyny gaz z pęcherza zniknie, ryba nie jest w stanie go ponownie napełnić. Przyczyny mogą być różne - bakterie, pasożyty, uszkodzenia mechaniczne (walki). Ryby z takimi problemami mogą normalnie żyć i się rozmnażać, o ile przyczyna została zlikwidowana. Jeśli problem dotyczy tylko jednej ryby w zbiorniku, najprawdopodobniej przyczyną jest uszkodzenie mechaniczne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości