• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Afryka Zachodnia] Mochokiella paynei

#1
Fajne sumowate, ale nie podejrzewałem że wydają dźwięki. Dziś rzuciłem im tabletkę dla zbrojników do wszamania i zaczęły się kłócić która pierwsza. w trakcie przeganiania siebie nawzajem zaczęły wydawać jakieś takie trzeszczące dźwięki. Big Grin
[Obrazek: mocho3.jpg]
[Obrazek: mocho2.jpg]
[Obrazek: mochox.jpg]
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Świetne sumiki. Dawno już nie miałem żadnej ryby z wąsami i coraz bardziej mi się do nich tęskni Smile Chyba że sam zapuszczę wąsa na pocieszenie Tongue

Duże rosną?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(18-01-2012, 10:13 AM)Topielec napisał(a): Duże rosną?
Większe już nie będą. Smile Czyli w sam raz. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zgadza się Smile Ile ich masz? Trzyma się je w grupie?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Najlepiej niech wypowie się w ich kwestii Daniel, bo od niego mam parkę i dopiero szukam o nich info. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(17-01-2012, 23:07 PM)Ruki napisał(a): Fajne sumowate, ale nie podejrzewałem że wydają dźwięki. Dziś rzuciłem im tabletkę dla zbrojników do wszamania i zaczęły się kłócić która pierwsza. w trakcie przeganiania siebie nawzajem zaczęły wydawać jakieś takie trzeszczące dźwięki. Big Grin

Potrafią też strzelać (taki odgłos) Big Grin Jak jeszcze nie zaobserwowałeś to też ciekawie brzmi, jak się podjarają to czasem strzelają Smile
Mochokiella od Daniela chyba nie została jeszcze opisana gatunkowo (lub poprzedni paynei jest opisany błędnie), chyba że mam jakieś nieaktualne info. Też poczekam na wypowiedzi kolegi Catfish'a Wink
Adam, ponośc rosną do 5-6cm i lubią być w grupie. No i żarłoki straszne, ile dasz, tyle zjedzą - robią się wtedy kulkami z pyskiem i ogonem Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jejku, ale to jest śliczne!

Idealne rybki do mojej planowanej Afryki Zachodniej.

Oj, bede regularnie odwiedzać ten wątek.

Masz parkę bo to kwestia pieniężna, czy tego, że Daniel nie miał więcej ?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Mam parkę bo tyle dostałem. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Hejka,

Big Grin Big Grin Big Grin niepohamowana radość rozpiera me serce. Co prawda miałem rozwiać jakieś wątpliwości ale żadnych nie widzę Big Grin.

1. Rybska są klawe.
2. Jak każde mochokidae za pomocą urządzenia, które nazywa się Weber's apparatus i jest podłączone do pęcherza pławnego (tłumaczenie na polski jest tak zabawne, że sobie odpuszczam) potrafią gadać jak najęte. Fakt mochokielle są dosyć mocno rozgadane Smile.
3. Mam ich dużo.
4. Rybska są klawe Smile
5. Mówiłem już, że sumokształtne jako jedyne z ryb żyją na lądzie, wyspecjalizowały się do polowania na lądowe żuki, podrzucają ikrę pielęgnicom, budują pieniste gniazda, noszą ikrę i narybek w pysku, potrafią gadać, są jadowite (no może nie jak węże bo nie w pyskach mają gruczoły), rosną do kilku metrów ale i są takie, które nie przekraczają 2 cm, cały wachlarz opieki nad młodymi jaki można spotkać u innych ryb występuje w rzędzie siluriformes. Serio jak można się interesować innymi rybami? Big Grin Niektóre składają jajka jak płazy, otoczone taką galaretką... mogę tak przez tydzień Smile
6. Rybska są klawe Big Grin

Od mochokielli mniejszych jest niewiele gatunków z rodziny Mochokidae. Zaliczają się do nich głownie ryby z rodzaju microsynodontis (ale nie wszystkie) i chiloglanis.

A już wiem jaką wątpliwość. To jest Mochokiella paynei na 100%. Ta o, której piszę Seegers żyje daleko od Gwinei. No i jak się okazało Sierra Leone nie ma bardzo szczelnych granic Wink.

www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(19-01-2012, 13:34 PM)catfish_dude napisał(a): Co prawda miałem rozwiać jakieś wątpliwości ale żadnych nie widzę Big Grin.

No to coś słabo czytasz Wink

(18-01-2012, 12:42 PM)qbsztyk1 napisał(a): Mochokiella od Daniela chyba nie została jeszcze opisana gatunkowo (lub poprzedni paynei jest opisany błędnie), chyba że mam jakieś nieaktualne info. Też poczekam na wypowiedzi kolegi Catfish'a Wink

"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości