• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: altolamprologus compressiceps shell - chimba

#1
Przedstawiam moje alto shelle oraz ich narybek Smile

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Gratuluję narybku - kiedyś trzymałem ten gatunek, ale nie widziałem nigdy młodych u siebie. To jeden z moich ulubionych gatunków z Tanganiki. 
Trzymasz parę z brevisami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Trzymam alto w układzie 1 samiec 2 samice razem z parą brevisów. Brevisy tak się szcześliwie ułożyło ze też są z Chimba, dodatkowo te gatunki występują razem w naturze. Brevisy miały za zadanie ośmielić alto ale te moje dzikusy i tak są nieufne. Z narybku brevisów udało mi się ocalić tylko 2 sztuki, alto to doskonali myśliwi...

a to samiec brevisa

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Fajne zbiornik do obserwacji. Brevisy są płochliwe i raczej kiepsko się sprawdzają jako rozpraszacze Smile
BTW nie jestem pewien czy alto shelle zamieszkują te same siedliska co brevis. Z tego co pamiętam (mam nadzieję, że się nie mylę) alto gromadzą się wokół dużych skupisk muszli zaś brevisy miejsca gdzie muszle są rzadko spotykane. Niedobór muszli to jeden z powodów dla którego pary brevisów zajmują wspólne muszle.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Odnośnie występowania razem to ciężko mi to zweryfikować ale tak mi przekazała Marta Mierzeńska (jeśli dobrze zrozumiałem) a ona z kolei ma informacje od Michele która łowi tam na miejscu wiec może coś w tym jest.

U mnie Brevisy nie są aż tak płochliwe w porównaniu do alto shelli to powiedziałbym ze wręcz odważne ryby.

Nie wiem z jakimi rybami miałes do czynienia, moje są dzikusy jedne i drugie a u tych gtunków f1 to już zupełnie inne zachowanie w porównaniu z dzikusami. Myśle ze znaczenie też może mieć urządzenie i umiejscowienie (w domu, mieszkaniu) akwarium, jak też oświetlenie no i pewnie osobnicze cechy poszczególnych ryb.

Tak czy inaczej kapitalne ryby i obserwacji ich daje dużo przyjemnośći.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
fantastyczny zestaw ryb, dzikusy z jednego biotopu i młode od shelli GRATULUJE!!! Może umieścisz jakiś krótki film z młodymi albo nawet całości?!?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości