• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hyphessobrycon sweglesi

#1
Jako, że wyszukiwanie nie wskazało na istnienie tematu o tych rybach, to otwieram. Wink

Nawiązując do przeczytanych przeze mnie postów w tym dziale, dołączam podstawowe informacje skopiowane ze strony seriouslyfish.com oraz własne obserwacje.


Akwarium: 80x30cm
Temperatura: 20-28*C
pH: 4,5-7,5
Twardość: 1-12 stopni niemieckich.

Ryby wymagające sporej przestrzeni ze względu na terytorialność samców. Rybki toczą boje ze sobą- samiczki z samiczkami, samce z samcami. Samce robią to ostrzej i zdarza się, że takie walki kończą się porozrywanymi płetwami.
Samce dzielą zbiornik na rewiry, jednak większość ryb trzyma się najbliżej miejsca, w którym zbijają się w stado w razie wyczuwanego zagrożenia.
Mimo zadziornego charakteru fantomki większość czasu stoją w wodzie albo leniwie przemieszczają się o kilka centymetrów.


Jakie są Wasze obserwacje tego gatunku? Jest to dosyć popularna ryba, więc ktoś jeszcze raczej je ma. Tongue


Na koniec foto wykonane dzisiaj przez mojego przyjaciela, który odwiedził mnie z lustrzanką. Big Grin

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witam, lubię kąsacze więc podobają mi się i te , swego czasu trzymałem je z Akarami z maroni. Ale nie udało mi się ich rozmnożyć, a jak u Ciebie , próbowałeś..?
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie próbowałem. Nie ingeruję specjalnie w rozmnażanie ryb. Jedynie zbrojniki zdarzało mi się motywować systemem podmian i lekką zmianą pH.
U mnie również są Maronki z nimi.

Aczkolwiek zdarzały się zaloty u fantomów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości