• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: phyllonemus typus

#1
Witam, czy wspomniany w temacie sum, byłby w stanie zjeść muszlowce - lamprologus ocellatus lub kungweensis?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Są w stanie zjeść ofiarę długości 2/3 swojego ciała. Biorąc pod uwagę wydłużone ciała muszlowców (zwłaszcza kungweensisa) nie wpuszczałbym tego sumika do akwarium z muszlowcami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dziękuję, akwarium jeszcze nie założone, ale widocznie, jeśli padnie na Tanganikę, będę musiał wybrać między muszlowcami a tymi sumikami Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Z czystej ciekawości. Udało mi się całkiem szybko znaleźć sporo informacji o tych sumikach, oprócz dosyć istotnej. Jak u nich wygląda kwestia wielkości zbiornika?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mają zaledwie około 9cm. 60litrów starczy. Zależy ile osobników. Stadny i inkubujący ikrę w pysku.

Co do muszlowców. Domyślam się że dorosłego samca nie zje, ale samice będą miały ciężko. Chociaż u mnie podrostki pielęgniczki dały radę z dużym platydorasem. Wszystko zależy od wielkości akwarium i kryjówek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Oks. Dzięki za podpowiedź.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A wracając do tematu - ostatnio poznałem pewien gatunek muszlowca- telmatochromis vittatus i z tego co wiem jest nieco większy od innych, więc może on by się nadał? I od razu spytam, bo nie chcę zakładać nowego tematu, czy obsada : 2 pary N.pulcher (1para w zamyśle dobrała by się z narybku rodziców) 1 para j.regani, 1 para N.leleupi i 1 para Ch.brichardi (lub zastępczo 2 para N.leleupi) + 6 szt.podanych muszlowców lub Altolamprologus Shell (może te lepsze?) i 5 szt. phyllonemus typus w akwarium 375l. Czy to się uda?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości