• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 200l

#21
Jak chcesz mieczyki/molinezje czy inne zwinniki to wpuszczaj je najpierw i daj im szansę na poznanie akwarium. Potem wpuść grupę młodych zebr.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Witam, postanowiłem odkopać temat jako, że dopiero kilka dni temu "restart" stał się faktem, grupka moich wcześniejszych podopiecznych znalazła nowego właściciela. W międzyczasie niestety kubełek hw-302 odszedł z tego świata (ułamały się zatrzaski przy zaczepach węży - zaczął przeciekać)

Mam o to kilka pytań

1) czy dla kilku ryb ( docelowo parki) centralsów wystarczy filtracja z samego Aquaela FAN3? Czy jednak zakup nowego kubełka będzie nieunikniony? 
2*) - jeśli tak, to jaki filtr kubełkowy byście polecili tak do 250 zł? Nie chciałbym znowu pakować się w chińszczyznę.
3) Czy dla akar błękitnych odpowiednie będą parametry mojej wody (podane na 1 stronie wątku), bo to w sumie to podchodzą już one pod amerykę południową...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Co do pierwszego pytania
W swoich 126 L mam tam midikani 800 i fan filter 2 przy sporej ilosci roslin i pelnej obsadzie - oba filtry daja rade nie wyobrazam sobie fiktracji tylko na midikani jak podaje producent
Reasumujac
Zaryzykowalbym fan filter 3 jesli bedzie tam parka jesli nie masz deszczownicy to tez moze byc przydatna bo pewnie akary nie lubia silnego strumienia wody
Z drugiej strony silny prad moze polepszac filtracje

Co do parametrow wody to jesli mozesz sobie pozwolic na podmianke choc w czesci z RO to bedzie super jesli nie to prowizoryczna armatka torfowa powinna dac rade chocby taka z butelki 2 L

Ja juz wiem ze dobrze miec piaskowe podloze i generalnie ograniczyc roslinnosc kosztem korzeni lisci kory migdalecznika szyszek albo woreczek z torfem ( bez dodatku nawozow o mozliwie najnizszym pH okolo 4)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości