• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Znalezione w sieci - tym razem na niewesoło

#31
To zobaczcie to!
https://www.olx.pl/oferta/akwariumy-z-wy...6f7f86b1b7
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Ale zupa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Robi się coraz "weselej":
http://allegro.pl/biorb-oase-akwarium-ha...58947.html
Teraz ludziska będą myśleli, że kupują za 500 zł "poważne" akwarium i zapewniają najlepszą opiekę rybom.
Co gorsza tę firmę widziałam już na kilku targach akwarystycznych. Oprócz kul, których mają dużo w ofercie, i różnych "dizajnerskich" szklanek po 15 l produkują też filtry, grzałki, sprzęt do oczek.
Nie dałoby się zrobić czegoś w kierunku zakazu sprzedaży tego typu "orb"-ów?... np. we Włoszech trzymanie ryb w kuli jest karalne. Fajnie by było gdyby prawo zakazywało trzymania ryb w pojemnikach poniżej 25 l.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Takie sztywne zasady co do litrażu nie mają sensu Tongue. Mogę Ci wymienić kilka gatunków, bez większego myślenia, które do szczęścia nawet 25l nie wymagają- patrz Dario dario np.. Bardziej sensowny byłby zakaz sprzedaży kul, ale z tego są pieniądze, więc trudno na to liczyć niestety.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
No dobra, fakt, cofam - bo sprzedawcy bojowników by zbankrutowali płacąc kary za swoje litraże Big Grin (chyba żeby wykluczyć bojki i dario z tego zakazu.)
Właśnie to miałam na myśli - kilka krajów już zakazało kul. Niestety my hobbyści sobie możemy chcieć i gdybać... ale zawsze jest nadzieja, że czyta to ktoś powiązany ze sferami rządowo-prawnymi i może coś więcej może niż my Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog...0,1,0.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Czytałem to wcześniej Sad tragedia ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Niestety takie incydenty beda zdazaly sie czesciej gdyz zapotrzebowanie na energie w ciagle rozwijajacej sie cywilizacji jest ogromne...
Kolejnym krajem w ktorych maja powstac lub juz powstaja zapory sa Chiny i Indie. Niestety nikt z osob odpowiafajacych za takie inwestycje nie liczy sie ze slowami naukowcow i obroncow przyrody bo liczy sie zysk
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Nie wiem, może lubię tworzyć "gównoburze", może jestem internetowym warriorem, a może to tylko przedświąteczne nerwy wynikające z przygniecenia nawałem prac i przygotowań - nie wiem. Ale nie mogę spokojnie patrzeć na coś takiego:

Ktoś powie - spoko, to tylko ramirezka. Ale jako miłośniczka tych małych popularnych (niestety) rybek nie mogę przejść obojętnie obok przykładu ich złego traktowania, podpartego nieśmiertelnym "mi to jakoś wychodzi".
Lubiłam zajrzeć na kanał tego Youtubera, nawet miło się z nim gadało - do teraz. Może coś do niego trafi, jeśli to nie będzie tylko moje pojedyncze wołanie na puszczy.
Próba trzymania ich w haremie, do tego - już nawet tego nie poruszałam - nawożenie, dozowanie CO2... kiedy ludzie zrozumieją, że ramki się nie nadają do nawożonych baniaków i że raczej powinno się je trzymać w parze / kilku parach? Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Odpowiedź prosta - nigdy. 
Dlaczego - odpowiedź bardzo trudna - każdy przypadek jest inny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości