• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tilapia guinasana

#11
Pływa z nimi coś jeszcze ?
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ryby prezentują bardzo ciekawe ubarwienie  Jak u nich z agresją?Jakie podłoże jest w zbiorniku?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(16-03-2018, 09:56 AM)Adrian napisał(a): Pływa z nimi coś jeszcze ?
Mniejsze i większe Ptychochromisy.

(16-03-2018, 10:15 AM)schmeichel napisał(a): Ryby prezentują bardzo ciekawe ubarwienie  Jak u nich z agresją?Jakie podłoże jest w zbiorniku?
Wewnątrzgatunkowo potrafią dokazywać , do ptychochromisów nie mają nic , raczej największy samiec P.oligacanthus trochę im czasami dokucza.
Podłoże do gruby piasek z domieszką bardzo drobnego żwirku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Poprawiłem link.

Piękne są. Jakiej są wielkości?

Zastanawiam się czy nie przydałaby im się lekka dieta? Smile Jakoś preferuję smukłe pielęgnice, zwłaszcza o tak klasycznym kształcie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(03-04-2018, 22:11 PM)piotrK napisał(a): Poprawiłem link.

Piękne są. Jakiej są wielkości?

Zastanawiam się czy nie przydałaby im się lekka dieta? Smile Jakoś preferuję smukłe pielęgnice, zwłaszcza o tak klasycznym kształcie.
Dziękuje za poprawienie linku. Są już na diecie ( głównie pokarm roślinny i to w małych ilościach). Niestety mają ogromną skłonność do szybkiego tycia. Nie mierzyłem ich ale nie są to wielkie ryby. Przygotowują się do tarła i sam jestem ciekawy co z tego będzie . Oddzieliłem je od pozostałych ryb ponieważ Ptychochromisy nie dawały im spokoju jak tylko zaczynały czyścić kamień czy doniczkę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Czy ktoś może wyjaśnić status prawny tej ryby? Gatunek krytycznie zagrożony na red list, po akwariach tego pływa trochę i mnoży się dość łatwo. Jak jest z obrotem tym gatunkiem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
A kto to u nas by regulował? Smile W akwariach jest sporo ryb zagrożonych wyginięciem, ale zwykle ryby tego typu przechodzą z rąk do rąk, bo w sklepach się nic takiego nie sprzedaje.

Dodam jeszcze, że odkąd zostały przeniesione do jeziora Otijkoto, gdzie wcześniej nie występowały, T. guinasana stały się w Namibii popularnymi rybami w przydomowych oczkach Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Tak, tyle, że według statusu nadal pozostają gatunkiem CR, choć w praktyce okazuje się, że łatwo się mnożą i adaptują. Skoro były problemy z ptasznikami, których nie trzeba rejestrować, a jedynie posiadać dowód pochodzenia zwierzęcia, najlepiej świadectwo urodzenia w niewoli, baaa nawet swego czasu z gadami posiadającymi "żółte" papiery były jaja to czemu ktoś nagle jaśnie oświecony nie miałby się czepić o ryby? Przecież to taki wspaniały kraj Big Grin

No i myślę, że je exportuje się je do RPA, z którą Namibia ma wspólną gospodarkę by uciułać trochę grosza, bo jakoś trudno mi sobie w Namibii wyobrazić ogródki przydomowe, a co dopiero oczka wodne Big Grin

Dobra, na CITESie jej nie ma, więc nie ma chyba uregulowanej kwestii obrotu tym gatunkiem. Tak mi się przynajmniej wydaje. Jeśli jestem w błędzie to może ktoś mnie wyprowadzi.


https://cites.org/eng/app/appendices.php

Mam małą grupkę Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Żadnych pielęgnic nie ma na CITES, rynek ryb dzikich jest regulowany jedynie przez lokalne jednostki i przepisy- przykładowo przez IBAMA w Brazylii. W Polsce nikt nie ma przesłanek.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości