• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ile wat pobiera wasze oswietlenie

#21
Dzieki za komentarze. Nadal czekam na Wasze pomiary. Czy naprawde nikt nie ma jakichkolwiek miernikow pradu? Nie przecze faktom, moze macie racje, moze to po prostu przesuniecie fazowe wprowadza w blad miernik ale czy tez w blad wprowadza licznik?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Niestety nie mam miernika. I nawet nie widzę sensu zakupu. U mnie ma tylko świecić żebym ryby widział wogóle. Zresztą jak większość osób na forum.

i tak informacyjnie:
żarówka: 8-10 lm/W
żarówka energooszczędna: 50 lm/W
ŚWIETLÓWKA KOMPAKTOWA CFL: 100 lm/W
lampa halogenowa: 16 lm/W
lampa fluorescencyjna: 45-104 lm/W
biała dioda LED: 26-100 lm/W (231 lm/W osiągnięto w połowie 2011, firma Cree)
lampa metalohalogenkowa: 85-115 lm/W
wysokoprężna lampa sodowa: 150 lm/W
niskoprężna lampa sodowa: 200 lm/W

więc teoretycznie powinieneś mieć około 9000lm i to najlepiej sprawdź.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(17-05-2017, 14:31 PM)cichy24pl napisał(a): Niestety nie mam miernika. I nawet nie widzę sensu zakupu. U mnie ma tylko świecić żebym ryby widział wogóle. Zresztą jak większość osób na forum.

i tak informacyjnie:
żarówka: 8-10 lm/W
żarówka energooszczędna: 50 lm/W
ŚWIETLÓWKA KOMPAKTOWA CFL: 100 lm/W
lampa halogenowa: 16 lm/W
lampa fluorescencyjna: 45-104 lm/W
biała dioda LED: 26-100 lm/W (231 lm/W osiągnięto w połowie 2011, firma Cree)
lampa metalohalogenkowa: 85-115 lm/W
wysokoprężna lampa sodowa: 150 lm/W
niskoprężna lampa sodowa: 200 lm/W

więc teoretycznie powinieneś mieć około 9000lm i to najlepiej sprawdź.


Dzieki za informacje, super wiedza, gratuluje . czy ilosc lumenow jes powiazana z odlegloscia od zrodla?
I czy odblysniki wplyna dodatkowo na plus?
Na dzien dzisiejszy przy odleglosci 48cm od zrodel swiatla, z odblysnikami wyszlo 15000lm (pomiar w nocy, przy zgaszonych wszystkich zrodlach swiatla) wiec wychodzi, ze niezle


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Odległość ma znaczenie. Tu już wchodzimy w kolejny temat czyli luxy - ilość światła padające na powierzchnię 1m2. Odbłyśniki przy świetlówkach też idą na plus. Świetlówka świeci dookoła. Dzięki Odbłyśniki światło idącego do góry zostaje odbite.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Witam po przerwie. Obiecalem i pisze, moze komus sie to przyda, szczegolnie jak ktos walczy z swiatlem dla roslin... Zamowilem inny statecznik elektroniczny.
QTi 2X28/54/35/49 GII Osram
Dzis zamontowalem, wczesniej zainstalowalem apke mierzaca ilosc luxow po podlaczeniu nowego statecznika pobor mocy wzrosl do 96w (po pol godzinie pomiar) a ilosc luxow wzrosla 28%
Wynika z tego, ze przed dokladaniem kolejnego zrodla swiatla nalezy sprawdzic to, ktore mamy... Eh szkoda, ze musimy sprawdzac prawdziwosc parametrow...
Sprzedawca nie odzywa sie... Minal tydzien ... Czemu mnie to nie dziwi....
Ku przestrodze, sprawdzajcie parametry
Ja zaczne rozmowe z sprzedawca - mam potwierdzone wyniki i ewidentnie jest to wina statecznika... Moze wszystkie podaja zanizona moc





Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
W koncu nie wytrzymalem i zamowilem inny statecznik elektroniczny - wydalem 70zeta z przesylka.
Darmowym softem na komorki zmierzylem ilosc swiatla i...
Po wymianie statecznika ilosc swiatla wzrosla o 32%
Pobor mocy na dzien dzisiejszy to 94w
Mialem racje, statecznik dawal 2/3 mocy a teraz mam max ile wkrecone.
Heeh ufac znaczy kontrolowac... Szkoda ale takie czasy


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
A co to za soft jesli moge wiedziec? Musi byc calkiem niezly jesli mierzy "ilosc" lub "jakosc" swiatla
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Soft darmowy ale skale zmiany pokazal
LightMeter free, nie kupowalem, bo zalezalo mi na sprawdzeniu roznic a ten soft spelnil swoje zadanie.
Szkoda tylko, ze moje obawy sie potwierdzily...
Stateczniki - ich zlacza samozaciskowe sa przewidziane do jednorazowego polaczenia... Jak jest drut, to mozna rozmontowac ale jak linka i to lutowana to no chance na demontaz...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(20-06-2017, 22:13 PM)pl.astus napisał(a): Soft darmowy ale skale zmiany pokazal
LightMeter free, nie kupowalem, bo zalezalo mi na sprawdzeniu roznic a ten soft spelnil swoje zadanie.
Szkoda tylko, ze moje obawy sie potwierdzily...
Stateczniki - ich zlacza samozaciskowe sa przewidziane do jednorazowego polaczenia... Jak jest drut, to mozna rozmontowac ale jak linka i to lutowana to no chance na demontaz...

Jak niema szans. Wkładasz gwóźdź, szpilkę czy co tam masz i wyciągasz. Właśnie po to masz z lutem, żeby nie wypadało samo.

A ten soft wypróbuje u siebie i podam jakieś wyniki. Mam różne źródła światła więc będzie jakieś porównanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
U mnie akwarium waty pobiera głównie grzałka 150w ogólnie akwarium tylko duże zle założone lub jak lubimy rośliny wtedy waty gonią ?

(11-01-2018, 23:12 PM)eko30 napisał(a): U mnie akwarium waty pobiera głównie grzałka 150w ogólnie akwarium tylko duże zle założone lub jak lubimy rośliny wtedy waty gonią
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości