• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mój fishroom w pokoju

Jedna rzecz do znalezienia na filmie Tongue


czarne ramki jak zwykle śliczne
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 4 Lubię to od:
  • Krystian1982, LukaszW85, Ruki, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wśród dzikich Heros notatus z Rio Jufari wyrósł mi jeden samiec odmieniec, z powodu podobieństwa do Heros notatus określiłem je jako Heros cf. notatus, zobaczymy czy w samicach poza notatus jest też jakaś samica do tego cudaka Smile. Od notatus, pobieżnie patrząc różni się kolorem strukturalnym, ubarwieniem ciała i płetw, czarne pionowe pasy nie są odcięte na brzuchu tylko idą przez całe ciało i powoli blakną, innym wzorem kropek i tym, że kropki są znacznie większe. Sławkowi (Macraei na forum) w tym samym imporcie notatus trafiły się za to Heros liberifer- wygląda więc na to, że w Jufari są przynajmniej 3 gatunki Heros. Dlatego lubię dzikie ryby- takie niespodzianki smakują najlepiej Big Grin
   

Pelvicachromis pulcher "Vielfleck", przepiękna hodowlana forma, niestety tak jak para zachwyca kolorami tak jak na tę odmianę nie ma zbyt dużo kropek- na całe szczęście mogę z młodych wybrać sobie fajne sztuki do pociągnięcia tej linii 
   
   
   

Betta sp. "Montoi", duży i agresywny gębacz, pierwszy raz w PL. To jeden z tych gatunków które wyglądają zupełnie inaczej na żywo- gdy światło pada na nie od góry kolor strukturalny ryby jest niebieski, gdy używamy flesza od boku podczas robienia zdjęć ryba robi się brązowo-różowa.
   
   
   

Takydromus dorsalis, pierwsze jajka już złożone- od zawsze miałem zajawkę na zielone jaszczurki, a te oprócz tego, że są piękne są też aktywne w dzień i nie boją się przy tym człowieka Big Grin. Jaszczury od Bartka, czyli forumowego Arrowb
   

Kurixalus spp., też od Bartka, a trafiły do niego od naszego wspólnego znajomego- świat terrarystyczny jest równie mały co ten akwarystyczny Wink
   

Apistogramma sp. "D24", a przynajmniej jako takie przyleciały, samica już oczywiście prowadza F1 Smile 
   

Samiec zielonej formy Apistogramma cf. hoignei z Kolumbii pod lampą WRB i na ciemnym podłożu pokazał niesamowite kolorki (to ta sama ryba co parę postów wcześniej po około miesiącu!)
   

Młody samiec Nannacara aureocephalus "Rio Armontabo", te akarki naprawdę robią wrażenie!
   

Kupę lat ich w PL nie było, a oprócz tego jak już były dostępne to nie zawsze to były tak ładne formy. Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas", dawniej na apisto.pl okrzyknięto by je zapewnie jako "Morado", ale ja bez dokładnej lokalizacji odłowu się na to nie będę porywać więc po prostu napiszę, że to wyjątkowo śliczna lokalizacja Wink. Oczywiście F1 już dawno odchowane, mają już 2-3cm Angel
   
   
   

Jakieś Copella, coś w stylu nattereri na moje oko, ale specjalistą od tych ryb nie jestem- w każdym razie cieszą oko i idealnie nadają się do większych apisto jako dithery gdy wpuścimy ich parkę lub harem 
   
   

Kupę lat nie widziałem tak przepięknych żaglopłetwych, trochę leczenia z nimi było jak to z importami żyworódek ale na całe szczęście udało się wyprowadzić je na prostą- liczę na jeszcze ładniejsze młode! 
   
   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 10 Lubię to od:
  • adams2121, darianus, Grzechu97, LukaszW85, piotrK, Ruki, sensej, stefan212020, takro, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wszystko super ale molinezje najlepsze - już zapisuję się na maluchy!
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Drugi na liście na molinezje Haha
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tyle rarytasów na zdjęciach, a największy szum zrobiły molinezje  [Obrazek: rotfl.gif]
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bo to jest tak jak np. z dobrej jakości dziką formą danio pręgowanego - moda na klasyki co jakiś czas wraca Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Te bettasy są ciekawe. Jakieś obserwacje tarła miałeś?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Samiec inkubował już larwy i postanowił je zjeść dosłownie z dwa dni przed tym jak powinien je wypuścić, na fotce nawet widać go w momencie gdy inkubował ikrę. Zagapiłem się jak karmiłem ryby na ich półce i wlałem im rozwielitkę z larwami komara, co było chyba zbyt dużą pokusą dla młodego i niedoświadczonego samca (nic dziwnego, wszak to było ich pierwsze tarło). Widzę znowu zaloty więc przy kolejnej inkubacji będę pilnował by dokarmiać samicę jedynie naupilusami artemii nie będącymi aż takim smakowitym kąskiem dla dużego samca. Czasami bojki gębacze muszą się nauczyć o co chodzi z odchowem ikry i larw, a ta para jest wyjątkowo zgodna więc po prostu dam im czas Tongue
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 1 polubień od:
  • Ruki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Stanislav Ci przywiózł też ten drugi gatunek Alcolapi?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak, Alcolapia ndalalani- pierwszy raz trafiły do Polski, ale póki co nie chcę się nimi chwalić i zapeszać- to maluszki i nie wiem nawet czy będę miał obydwie płcie Tongue
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości