• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania nanolutea

To jak już chcesz. Musiałbyś ją odseparować na tak długo, żeby parka ją przerosła.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zawsze się zastanawiam, kto przygarnia takie niesparowane "ściepy" rybek? Bo chyba nie kraina wiecznych łowów?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pulpety rybne i paluszki. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pytam zupełnie poważnie! Smile
Nie raz namęczyłem się ze sprzedażą narybku jakiś popularnych rybek, wydanie dorosłych "ściepów" zawsze mnie przerastało. Obecnie nawet w okolicznych sklepach zoologicznych nie chcą brać za ćwierć-darmo niczego poza tymi krzyżówkami Ancitrusów...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja tam mam mały sklep zoo który małe pielęgnice zawsze przyjmie ;-)
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dziś po ciekawych perypetiach ze sprzedającym udało mi się nabyć samca ok 8-9 cm i od razu sytuacja się ożywiła. Samotny samiec  stał się odważniejszy:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piotrze u mnie po roku czasu dobrały się 2 pary z czego jedna już wykopała duł do dna akwarium w jednym z narożników. 
Ryby mam w układzie 5 na 5 w akwa 120x40x50cm. 
Dziś zauważyłem że jedna z samic zrobiła się jasno żółta a nawet powiedział bym biała. Jakieś choróbsko czy agresja innych ryb w stosunku co do niej?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A ma jakieś inne objawy niż barwa? Żółte są głównie osobniki dominujące, te, które akurat się nie rozmnażają, zwłaszcza młode, nie musza byc takie pstrokate.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Moje dwie samice też prezentują odmienne ubarwienie. Dominującą mimo iż była za karę kilka dni w kotniku wciąż jest pięknie ubarwiona na żółto. Ta zdominowana jest pięknie żólta ale tylko na pokrywach skrzelowych. Jej pozostała cześć ciała jest mieszanką koloru czarnego i żółtego. Sytuacja zmieniła się gdy wpuściłem do zbiornika nowego samca. Wszystkie ryby stały się odważniejsze i samice toczą ze sobą niegroźne potyczki. Czy one walczą o samca czy o dominację w stadzie? Czy w moim zbiorniku  (150×45×55)mogą zostać dwie parki nano czy raczej jedna?Docelowo chcę tam dać jescze grupkę jakiś ziemiojadów (czekam na Rhytisma ale póki co ich brak) oraz samca rivulatusa .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości