• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania nanolutea

Nikt sobie z ciebie nie żartuje. Są spokojne jak na pielęgnice z Ameryki Środkowej, ale dla pielęgnic takich jak skalary mogą być bardzo stresujące. Poza tym potrzebują innego wystroju - nanoluteusy kamieni, a skalary korzeniowiska. O parametrach wody już pisałem.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(05-11-2015, 21:54 PM)sebastian1995 napisał(a): Przecież są to bardzo spokojne rybki z tego co się oczytałem, więc jak to w końcu jest z nimi ? Bo może żartujecie sobie teraz ze mnie czy też jakaś ironia której nie wykrywam ze względu na porę i zmęczenie Tongue
Tych ryb nie łączymy razem. Koniec, kropka, period.

Wymagają zupełnie innych parametrów wody oraz wystroju akwarium. Do tego, w przypadku pielęgnic określenie "bardzo spokojne rybki" raczej nie istnieje. Nawet największe kluchy w wielu sytuacjach(walki o terytorium, opieka nad młodymi) bywają zadziorami jakich mało.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam dwa gatunki na powierzchni 7200cm2. Nanoluteusy i HRP. Uwierz tłuką się niemiłosiernie podczas pilnowania młodych. Nawet nie mają czasu na zjadanie gupików Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U mnie sajica i nano nie tłuką się wcale, mają dno 7500 cm2. Między nimi jest jeszcze jedna para nano, która kombinuje z tarłem ale jakoś im jeszcze nie wychodzi. Mimo to dzielnie stawiają się i bronią swojego rewiru. Samiec beta poniżej.

   
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W sobotę dostałem prezent, kilka małych nanoluteusów. Jestem zaskoczony ich temperamentem. Piorą się co chwila, co chwila jakieś gonitwy, przepychanki, szczekanie Big Grin

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Prawie takie jak moje młode teraz Smile Od kogo masz? Ciekawa jestem jakie pochodzenie.

Daj im piach, roślinki, kamyczki. I dawaj mniejszą ilość jedzenia bo dajesz za dużo i one widać nie zjadają wszystkiego a to zalega na dnie i gnije tylko.

Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Przywiozłem z Wałcza od Adama aka blackwater. Dno sprzątam codziennie, tutaj bajzel bo właśnie przerwa w świeżej artemii i w dzień testowałem różne pokarmy. Na filmie akurat ikra homara i plankton czerwony. Średnio smakuje jak widać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czyli masz ryby z "mojej" linii Smile Ale z tym podłożem i karmieniem serio piszę, za dużo dajesz a bez piachu gorzej utrzymać porządek wbrew pozorom.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A Ty skąd je masz? Dobrze by było się doliczyć które te pokolenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Adam swoje dorosłe ryby ma ode mnie, także młode i moje i Twoje teraz to ten sam "sort". A dorosłe to są bodajże F2 z tego co pamiętam. Miałam dość sporą grupę, sobie zostawiłam parkę, reszta poszła w świat. Ma je też m.in. piotrK Smile Ale coś się ostatnio nimi nie chwali Dodgy


ps. Ja na piasku wcale dna nie czyszczę Big Grin
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 7 gości