• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paretroplus damii

#51
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Ten czarny pasek sprawia że wyglądają jak kijanki. Są niesamowicie aktywne już w tym wieku.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Są silniejsze niż P.menarambo w tym samym wieku. Ale jeszcze za wcześnie na takie wnioski. Kijanki :-) , ujęcie z góry i są bardzo najedzone. Są bardzo ciemno ubarwione i mają "świecące" oczy - ale to również kwestia ujęcia z góry i oświetlenia. Co zwraca uwagę w obserwacjach "na żywo" to fakt , że są bardzo szybkie. Biorąc pod uwagę ilość ryb i bardzo małą ilość upadków w tym wieku, już niedługo będę musiał je przenieść do akwarium >200 l. Teraz czekam na tarło P. maculatus , dostały więcej swobody po usunięciu dużych P.menarambo i zaczyna się sporo dziać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Mam pytanie czy małą grupkę ryb z tej rodziny mógłbym trzymać w standardowej 500L (200/50/50) ?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Myślę, że 6 szt. spokojnie w takim akwarium będzie miało ok . Jak dorosną, w zależności od poziomu agresji grupy i ewentualnego doboru par będziesz sam decydował co dalej czynić. Wydaje się , że w każdej grupie  różnie to może przebiegać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56


Małe P. damii w nowym domu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Klęska urodzaju .. 
Jaki jest % przeżywalności ?
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
(23-12-2017, 23:00 PM)Adrian napisał(a): Klęska urodzaju .. 
Jaki jest % przeżywalności ?
Chyba nie doceniłem ilości ikry pisząc , że jest jej > 200 szt. Upadki znikome ale w tej  grupie z pewnością jest jeszcze sporo ryb które wypadną. Musiałem szybko przenosić narybek do akwarium, ponieważ były duże problemy z utrzymaniem jakości wody w inkubatorze przy intensywnym karmieniu ( praktycznie 100% wymiany dziennie), jedno spóźnienie z wymianą z powodu pracy i były spore straty. "klęska urodzaju" - tak nie spodziewałem się takiej ilości z pierwszego tarła a może powinienem ponieważ, rodzice są w bardzo dobrej kondycji. Na szczęście jest sporo zamówień ale zobaczymy jak będzie z ich realizacją gdy ryby będą do odbioru.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Cudowne przecinaki Smile. W takich rękach los malagaszy w Polsce jest idealny- Polska madagaskarskim potentatem Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości