• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Aequidens sp. "Jenaro Herrera"

#1
W koncu chciałbym pokazać moje nowe rybki, które nabyłem na początku listopada, a przyleciały z Peru. Z moich obserwacji rybki bardzo żwawe, szybko rosną i są obżartuchami, no i wyczyściły mi praktycznie całe stado Otocinclus'ów.

Tu kilka fotek w pierwszych dniach po wpuszczeniu - takie szaraczki jeszcze:

[Obrazek: 26133104.jpg]

[Obrazek: 37136430.jpg]

[Obrazek: 60000164.jpg]

[Obrazek: 41106176.jpg]

[Obrazek: 75649208.jpg]

[Obrazek: 53024794.jpg]

I fotki aktualne, tu już lepiej wybarwione:

Kobitka:
[Obrazek: 98600019.jpg]

Dominant:
[Obrazek: 43300934.jpg]

[Obrazek: 10119891.jpg]

Parka się klaruje, ewidentnie coś kombinują Smile
[Obrazek: 28048628.jpg]

[Obrazek: 46639146.jpg]

[Obrazek: 48826745.jpg]








"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajnie się wybarwiły , ktoś kiedyś na apisto diademy sprzedawał z Legnicy chyba i już miałem je kupić ale trafiły mi się w Lublinie satanoperci i odpuściłem bo zobaczyłem ,że jakieś takie szare.Wyglądały na zdjęciach ja te twoje na początku więc stwierdziłem ,że nie wiadomo co z tego wyrośnie a tu takie kolory jestem w szoku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Kurde...

Cudne!
Poczekam, aż osiągną maksymalne rozmiary, bo informacje w internecie różnią się prawie 10cm.

Powiedz mi, jakie one duże w końcu mogą być ? 15, czy 25cm ?

Jeszcze raz powiem, że cudne, a co więcej - nawet ładniejsze od poprzednich lokatorów w akwarium.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Piękne! Ależ te akarowate są do siebie podobne (porównuje je do moich metae i dimerus).
Kuba, napisz przy jakiej długości zaczęły nabierać kolorów.
Czekam na maluchy.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Poruwnując pierwsze zdjęcia z aktualnymi w ogóle nie pomyślałbym że to ta sama ryba! Świetne barwy.

Samca masz przepięknego!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
powiem szczerze, że Twoje ryby mnie bardzo miło zaskoczyły, na ostatnim zdjęciu są po prostu "boskie"

niestety jest wiele pielęgnic, które przechodzą taką transformację co powoduje, że nie często można je spotkać w sklepach. Małe, niepozorne, szare rybki nie wzbudzają zainteresowania w sklepie przez co stają się nie atrakcyjne dla sprzedawców, tym samym dla hodowców - na szczęście powstało to forum i może coś się ruszy w temacie pielęgnic podobnie jak to miało miejsce w przypadku wszędobylskich dzisiaj krewetek Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Kuba ryby świetne - jak wyjdzie mi jakieś zdjęcie to wrzucę coś moich bo są niemal indentiko a obżartuchami są strasznymi Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Pley, do jakich rozmiarów rosną to się okaże, ale wydaje mi się, że bliżej im do 20 niż do 15cm, choć ciężko wyczuć, może nagle staną w miejscu, największy samiec ma w tej chwili jakieś 12-13cm.

Darek, wybarwiać zaczęły się gdy miały jakieś 10cm. Myślę, że przez swoją dominację samiec alfa(ten na zdjęciach) jest najładniej ubarwiony. Choć pozostałe niewiele odbiegają od niego.

Wnorus, obżartuchy to mało powiedziane, wczoraj wypłukiwałem żarło ze słoiczka w akwarium, to jedna wlazła mi po prostu do słoika Big Grin A jak tam te Twoje, zaczynają się dobierać? Jak z rozkładem płci u Ciebie? U mnie wydaje się ze są 3 samce i 3 samice Smile


Ogólnie też jestem zaskoczony (na plus) transformacją jaką przeszły, wcześniej widziałem je tylko na zdjęciach w necie i sam do konca nie wiedziałem co z tego wyrośnie. Ale od początku chciałem je mieć Big Grin Rybki naprawdę ładne no i dzieje się coś w akwa, bo cały czas się przeganiają. Agresji dużej (na razie) nie zauważyłem, ale podejrzewam, że niedługo trzeba będzie trochę okroić obsadę.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Poprzez ich mega apetyt przyrost jest rzeczywiście bardzo wyraźnie widoczny i też wydaje mi się ,że bliżej im do granicy ok 20cm.
Jedna parka zaczyna mieć się ku sobie,reszta na razie jeszcze nie rozpoznana.
Ryby trochę się przeganiają natomiast jak Kuba napisał poważniejszej agresji jeszcze nie ma(zapewne do czasu Smile )
Trzymam je w ilości 6szt razem z 6szt peckolti compty i bedę chciał do nich dołożyć coś z eartheaters .
Jakub w jakich parametrach i temp pływają Twoje akarki?
















 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(22-12-2011, 11:07 AM)Wnorus napisał(a): Jakub w jakich parametrach i temp pływają Twoje akarki?

Temp to ok 26 st. a woda to staram sie fifty-fifty kran z RO. Ph w okolicy 7. Zastanawiam się czy woda nie powinna być kwaśniejsza, do np. tarła.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości