• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Quiz - co Ty wiesz o Pielęgnicach?!

Dobra,podpowiadam.Pierwszą część nazwy zmieniano 3- krotnie ,druga pozostala do dnia dzisiejszego.Może mało precyzyjnie określiłem liczbę lat ,to było trochę więcej,chociaż w polskiej literaturze występowała dosyć długo w niezmienionej formie.
Pozdrawiam Robert
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A. rivulatus?
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Przyszła mi do głowy Cryptoheros nigrofasciatus, czyli p. zebra. Mam jednak wrażenie, że takich przykładów może być więcej Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(23-02-2013, 00:34 AM)piotrK napisał(a): Mam jednak wrażenie, że takich przykładów może być więcej Smile

Też tak myślę, przeglądałem właśnie książkę Sieniawskiego o pielęgnicach i do większości gatunków przypisane jest co najmniej kilka nazw łacińskich. Chyba teraz to będzie loteria
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To ja bym jeszcze dorzucił Adinoacara pulcher, tylko nie wiem, czy jak klasyfikowali ją do Cichlasoma, to było też pulcher... Wydaje mi się, że nie, więc chyba pudło, ale co tam Wink Napewno była pulcher jako Aequidens Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A mi przyszła do głowy pielęgnica wielobarwna, najpierw Cichlasoma, potem Vieja a teraz Paratheraps synspilum.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(23-02-2013, 00:34 AM)piotrK napisał(a): Przyszła mi do głowy Cryptoheros nigrofasciatus, czyli p. zebra. Mam jednak wrażenie, że takich przykładów może być więcej Smile

Fakt ,takich przykładów jest więcej.Strzeliłem,pierwsze co mi przyszło do głowy nie zastanawiając się nad konsekwencjami Shy.Rybka niewielkich rozmiarów, bardzo popularna ,monogamiczna,samiczki równie kolorowe jak samce ,a może nawet bardziej.
Pozdrawiam Robert
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No to podana zebra pasuje do tego opisu Tongue
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mikrogeophagus ramirezi?


240 l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(23-02-2013, 13:39 PM)Domino napisał(a): Mikrogeophagus ramirezi?

Domino ,celnie .Apistogramma ramirezi,Papiliochromis ramirezi,Mikrogeophagus ramirezi.
Pozdrawiam Robert
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 5 gości