• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tanganika 112

#11
Sorki za literówkę Smile   ps: faktycznie ma coś z chińszczyzny Smile

kurcze jest tyle ryb fajnych w tanganice a ja w tej szklance praktycznie nic trzymać nie mogę Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Witam mam takie pytanie,jednak pozostanę przy samych multikach ile na początek dać młodych do akwarium zanim dobiorą się w pary i ile później zostawić ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Wpuść kilka. Z 8 może 10, zostaw dwa haremy 1+2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Wracam do Was ponownie z pytaniem,czy w 112 można trzymać jeden gatunek z tych naskalników--ornatus/dickfeldi/transcriptus ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Nie możesz trzymać naskalników w 112 litrach!

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Może rozwinę myśl Pani Marty.
Naskalniki, to skrajnie terytorialne ryby dodatkowo dobierające się w trwałe pary.
Przy tym są konfliktowe i przeszkadza im nawet drobna zmiana wystroju, np. przełożenie filtra na inną stronę - co zaburza rewiry.
Choćbyś nie wiem ile kryjówek zrobił, to w 112 L nie zapewnisz bezpieczeństwa słabszej sztuce, nawet jeśli będziesz miał tylko parkę. Miniumum to 240 L, a Pani Marta pewnie nawet podbije stawkę do 375 L.
Zrozum, tu nikt nie mówi tego złośliwie.
Nie każdy ma warunki na większy zbiornik czy to lokalowe czy finansowe, dlatego trzeba z rozwagą dobierać ryby.
Do 112 L polecam muszlowce. Naskalniki - uprzesz się - będziesz mieć. Ale widok ciągle pogryzionych płetw i braków w łuskach sfrustruje Cię do tego stopnia, że zastanowisz się nad sensem posiadania akwarium
Zawsze możesz też dołączyć do grona ludzi, którzy czy to z niewiedzy czy z upartości kończą z np. 20 cm Severum w 100 albo i mniej litrach - przejrzyj olx.
Gdzieś jest mój wątek - Szczelinowce a Calvusy - na jego podstawie postanowiłem pozostać na razie przy Ameryce Centralnej / Południowej, ponieważ posiadam za małe akwarium.
Pozdrawiam, Michał
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości