• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Macropodus erythropterus

#1
Witam, poniżej zdjęcie mojego nowego nabytku.. Macropodus erythropterus. Piękne rybki z azji.. Niestety po tym jak kupiłem 4 szt ( dwie pary) musiałem tymczasowo umiescić je w 30L wiadrze napełnionym do połowy wysokości. Umiesciłem też dużo roslin pływających i filtr gąbkowy. Po trzech dniach wszystko było jeszcze ok .. po czwartym dwie ryby wyskoczyły.... Znowu ten sam dramat jak w przypadku sumatrzaków które takrze przetrzymywałem w pojemniku tymczasowym i tez wyskoczyły.. Tym razem wyskoczyły ( musiały pokonać 30 cm wysokości wiadra ..! dwie samice ..Sad tak więc po umieszczeniu dwóch pozostałych samców w dedykowanym dla nich 90L akwarium musiałem je rozdzielić plexą ponieważ jeden zabiłby drugiego najpewniej w przeciągu nocy .. Ich agresja do siebie jest niesamowita... Ale nic straconego.. widziałem na stockliscie że są dostępne w Aqua-global - dorwe jeszcze te samice . Są to naprawdę piękne ryby a jeszcze nie są w pełni wybarwione .. 
   

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wow, jeden z wielkopłetwów które zawsze chciałem mieć Big Grin. Trzymam kciuki, żeby udało Ci się zdobyć samice i za późniejsze rozmnożenie Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Piękne ryby, życzę powodzenia z uzupełnieniem pogłowia. Zawsze gul mi chodzi przy labiryntowcach. Jedyne słuszne ryby obok pielęgnic Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(28-10-2016, 22:00 PM)sbc napisał(a): Piękne ryby, życzę powodzenia z uzupełnieniem pogłowia. Zawsze gul mi chodzi przy labiryntowcach. Jedyne słuszne ryby obok pielęgnic Big Grin

Tez tak uwazamSmile obok pielegnic mam gurami czekoladowe i poluje na paroski.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witam, zapomniałem wspomnieć o warunkach w jakich je trzymam .. 

Akwarium o wymiarach : 100 x 30 x30 (90L )
Woda - kranówka pH 7.5
Przewodność  - ok. 420 us
Temp. - 26 C ( bez grzałki, taką mam w fishroom'e)
Klika zwartek  i innych roślin , podłoże glina z mojego ogródka + piasek - jest jeszcze za cieńka warstwa ale nie miałem więcej piasku. Wkrótce planuję zmianę - dodam jakieć 10 cm gliny i piasku ( coś na kształt który opisuje Diana Walstad w swojej ksiażce ..).

Rybki jak, już wspomniałem są waleczne i większy samiec przeganiał mniejszego az ten nie był schowany za rurką od fitra .. Więc przedzieliłem je szybką z plexy. Zobaczymy co się będzie działo jak dodam samicę. Jak ją też będzie ganiał zrobię im osobny baniak i taki gąszcz roślin że nic nie będzie widział w promieniu 5cm od siebie . jak w naturze zresztą..Smile Smile

Kilka zdjęć dla poglądu sytuacji ..Smile

   
   
   

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Z małymi rybami taki baniak wygląda na zdjęciu jak co najmniej dwumetrowy Smile Moc "jamników".

Ryby mi się podobają, mają subtelne, eleganckie ubarwienie. Widzę, że labiryntowa pasja nie ustaje.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Witam, nie ustaje ... Polowałem na dzikie Trichopodus trichopterus ( Gurami dwuplame) ale nie było ... A wielkopłetwy wybrałem jeszcze z innego powodu ... jedna para trafi na lato do mojego oczka w ogrodzie..Smile Lub co najmniej do akwarium na tarasie ..Smile

Do labiryntowych zawszę będę miał słabość, zresztą sumatrzaki są ze mną cały czas...Smile

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(30-10-2016, 14:27 PM)galimedes napisał(a): Witam, nie ustaje ... Polowałem na dzikie Trichopodus trichopterus ( Gurami dwuplame) ale nie było ... A wielkopłetwy wybrałem jeszcze z innego powodu ... jedna para trafi na lato do mojego oczka w ogrodzie..Smile Lub co najmniej do akwarium na tarasie ..Smile

Do labiryntowych zawszę będę miał słabość, zresztą sumatrzaki są ze mną cały czas...Smile

Pozdrawiam!

Z oczka ciężko będzie wyłapać młode na jesień... no chyba że nie jest zbyt duże.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Coś te labirynty w sobie mają, że pielegnicomaniaków przyciągają. Ja, jak będę miał za dużo akwariów, to sobie dwa dla bojków przeznaczę. Smile Jedno dla macrostoma, a drugie dla channoidesów. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(30-10-2016, 22:33 PM)Ruki napisał(a): Coś te labirynty w sobie mają, że pielegnicomaniaków przyciągają. Ja, jak będę miał za dużo akwariów, to sobie dwa dla bojków przeznaczę. Smile Jedno dla macrostoma, a drugie dla channoidesów. Big Grin
Jakie tam coś. Przeca to wszystko jeden ciort. Znaczy jeden okoń jest. Znaczy jedna rodzina...
W zasadzie do jeden rząd: okoniokształtne.
Pewnie dlatego do Chanek tez mięte czują :-)
Do innych babek zresztą też :-)
pzd
p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości