• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [bw] liście, liście i inne

Dębowa jest chyba najtrwalsza. Nie ma co gotować ani hartować na mrozie- przelej wrzątkiem i do baniaka. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja zbieram nawet nie patrze co to byle by suche bylo , oczywiscie dab olcha magnolia dobrze ph zbija czy szyszki olchy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czytałem gdzieś, że liście mangolii też się nadają. No to po ostatnich liściopadach pozbierałem z trawnika, sparzyłem wrzątkiem i to akwa. Mniej więcej po 2 tyg prawie nic z nich nie zostało, tylko przeźroczyste resztki. Dębowe trzymały się dłużej.
Orzech włoski też może być?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Liście orzecha włoskiego i laskowego też ładnie barwią wodę. Ja ożywam i nie zauważyłem negatywnych wpływów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Orzech włoski potrafi się równie szybko jak magnolia rozłożyć. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam tę bukową korę w akwarium już kilka miesięcy i nadal jest twarda. Jak Ruki pisał, że szybko się rozkłada to myślałem, że w kilka tygodni zniknie. Leży już na dnie z pół roku i nic nie zapowiada jej końca.

Kora pozyskana z suchego (rocznego) drewna przeznaczonego na opał. Przed umieszczeniem w akwarium gotowałem ją 2-3 razy żeby pozbyć się garbników.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Po około 8-9 miesiącach kora dębowa w moim akwarium zrobiła się na tyle krucha, że można łamać ją w palcach. Jeszcze sama się nie rozpada Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czy używał ktoś liści wierzby? A gałązki wierzby które puszczają korzenie i pędy?
Czy w rezultacie nie gniją? Nie ma problemów z kwasem salicylowym? Widziałem że niektórzy używają kory z wierzby, bez negatywnego wpływu na wodę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Liście wierzby dość szybko się rozkładają, ale fajnie wyglądają. Gałązki, gałęzie używałem, ale nigdy nie puszczały mi liści czy korzeni.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam gałęzie wierzby od ponad roku i żadnych korzeni nie puszczają
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 10 gości