• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [bw] liście, liście i inne

#21
U mnie liscie brzozy cos oddaly do akwa tak ze ryby tak szybko oddychaly ze myslalem ze skrzela im eksploduja poprostu za dużo wrzuclem wyjołem polowe podmianka 20% i wszystko wróciło do normy Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(25-10-2016, 14:26 PM)kamilekS napisał(a): U mnie liscie brzozy cos oddaly do akwa tak ze ryby tak szybko oddychaly ze myslalem ze skrzela im eksploduja poprostu za dużo wrzuclem wyjołem polowe podmianka 20% i wszystko wróciło do normy Smile
To objawy nagłego zakwaszenia wody.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(25-10-2016, 14:26 PM)kamilekS napisał(a): U mnie liscie brzozy cos oddaly do akwa tak ze ryby tak szybko oddychaly ze myslalem ze skrzela im eksploduja poprostu za dużo wrzuclem wyjołem polowe podmianka 20% i wszystko wróciło do normy Smile

Ja kiedyś zrobiłem wywar z kory dębu, czytałem jak to robić i że ma POWER. Zacząłem to dawkować strzykawką tak po 5ml, ale zero efektu, kolejne 5ml nic, w końcu wlałem 1/3 szklanki do moich 120L. Stwierdziłem, że to jakaś bujda z tą korą.
Po dwóch godzinach byłem gotowy do podmianki Smile jak się "przegryzło" to i woda ściemniała i rybcie zasapane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Kora dębu, a raczej garbniki z niech pochodzące, mają mocne właściwości "ściągające". Ryby się duszą, bo naczynia krwionośne w skrzelach ulegają gwałtownemu skurczeniu i kuleje wymiana gazowa.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
A ja proponuję zajrzeć tutaj:
https://tanninaquatics.com/
To strona i zarazem sklep gdzie prawdziwi, czytaj ortodoksi znajdą oryginalne materiały które można spotkać naszych ukochanych biotopów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Niezle ceny maja. 4 dolary za 10 lisci magnolii. Ja wlasnie zebralem dzisiaj ze 200 lisci ze swojej magnolii i susze w piwnicy. Jak ktos potrzebuje to zapraszam do Warszawy, oddam czesc za free jak wyschnaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Prześrutowałem ostatnio z 200 litrów liści magnolii. ;(
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(29-10-2016, 17:58 PM)Ruki napisał(a): Prześrutowałem ostatnio z 200 litrów liści magnolii. ;(

To tez troche moglbys sie podzielicSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
właśnie jestem po zbiorach magnolii Smile teraz będą się suszyć. Nigdy jej nie używałem, więc jak bardzo trzeba z nią uważać skoro tak bardzo zakwasza wodę, bo akurat testy mi się skończyły. Ile bezpiecznie można wrzucić do 112l?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ja wczoraj odebrałem worek liściuf Wink
Ja nigdy nie przesadzałem jednorazowo z liśćmi. Magnolli na baniak 120-to litrowy dawałem po około dziesięć na raz. Ale dokładam względnie regularnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości