• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [bw] liście, liście i inne

#11
liście topoli
[Obrazek: logo_podpis.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(24-10-2016, 06:38 AM)Draughtell napisał(a): Ja mam orzecha wloskiego  liście w każdym zbiorniku. Liść jak liść, długo dosyć sie utrzymują i ładnie barwią wodę
Magnolia,orzech i olcha chyba najmniej raża brakiem "biotopowatości"
Takie moje zdanie

Bardzo mnie kuszą te liście orzecha do tego Twój głos na tak Smile
Mam fajnego orzecha z dala od cywilizacji, bez nawozów, ale jednak trochę się boję:
http://tedsfishroom.com/tag/dwarf-cichlid/
tutaj piszą, że orzech i kasztan są niebezpieczne.

Ktoś jeszcze za orzechem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Jakby byl szkodliwy to bym juz ryb nie miał Smile 
Uzywa sie go w medycynie naturalnej. http://www.czytelniamedyczna.pl/4197,lis...raz-b.html
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Wszystko szkodzi ,ale w nadmiarze Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Orzech jest używany przez kreweciarzy jako pokarm Big Grin. Fajny jest, ale nie można używać go za dużo i strasznie szybko się rozkłada :/.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Co do rozkladania sie orzecha to porównując do ketapangu jest zywotniejszy w wodzie.
Co do ilosci liści orzecha to mialem 5 cm warstwe u agasizzi i sie nic nie dzialo i odchowaly na tym ze 2 mioty mlodych.
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Jeśli soki zeszły całkiem z liści to nie ma obaw, że zaszkodzą. Niestety w necie obserwuję coraz to więcej niecierpliwych, którzy ledwie żółte liście(czasem nawet zielonkawe) suszą. A potem w akwarium robi się mleko... Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Najpiękniej rozkładają się liście magnolli a szkielety które po nich zostają stanowią świetny widok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(24-10-2016, 17:13 PM)Ruki napisał(a): Jeśli soki zeszły całkiem z liści to nie ma obaw, że zaszkodzą. Niestety w necie obserwuję coraz to więcej niecierpliwych, którzy ledwie żółte liście(czasem nawet zielonkawe) suszą. A potem w akwarium robi się mleko... Big Grin

masz rację, dlatego często powtarza się taki przepis:
- ususzone liście,
- po pierwszych mrozach,
- zbierane z drzewa, a nie z ziemi!

Jest plan początek listopada Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Witam, ja powiem tak .. 

Korzenie i gałezie  zbieram z ziemi i wrzucam do akwa tylko po szybkim przepłukaniu ich wrzątkiem .. liście i inne rzeczy czasami zbieram z ziemi a ostatnio zbieram całe (ususzone już ) gałęzie dębu i takie wrzucam do akwa .
Co do szyszek olchy to zawsze byłem sceptykiem twierdzenia : " zbieraj tylko te które przetrwały zimę na drzewie .." i może jeszcze podczas pełni ksieżyca w pierwszy dzień parzystego tygodnia  itp ... 
Taki byłem mądry i poszedłem nazbierałem jak leci i....  nic ,ani troche garbników ... 

Teraz juz wiem że po to ktoś mądrzejszy powiedzial ,że muszą " przewisieć" na drzewie przez zimę, bo wówczas następuje w nich akumulacja tych związków .. i szyszki są "wydajniejsze" ... 

Ogólnie rzecz biorąc liście ( i inne rzeczy wkładane do akwa) dłużej wytrzymają w kwaśnych wodach a krócej - czasami znacznie w wodach twardszych ( mam 3 akwaria w których mam rózne pH i u mnie występuje taka zależnośc). Różnica może wynieśc nawet kilka tyg.

Dla początkujących - ważna jest jedna rzecz -  -nie przesadzać  ! - za duża ilośc materii organicznej wrzucona do akwa może zabic ryby w czasie jednej nocy. Nasze akwaria to nie rzeki i jeziora a tylko bardzo malutki i ograniczony , sztucznie utrzymywany( podtrzymywany) ekosystem. 

Jeszcze jedno - od dłuższego czasu nie wkładam już do akwariów elementów pochodzących z innych ( dzikich) akwenów wodnych. Obojętnie czy kamieni czy korzeni. Przeżyłem już ataki stułbi , pierwotniaków i innych nieporządanych mieszkańców. Wszystkie te elementy można znaleśc w lesie a że popływaja troche dłużej w akwa .. mnie to nie przeszkadza a dodatkowo pływające korzenie wyglądają naprawdę dobrze ... !

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości