• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [108l][NA] Karolina południowa/ Floryda

#11
Baniak który marzy mi się od dawna, tylko zawsze jakoś pielęgnice wygrywają. Gratuluję i chętnie poczytam o tym jak współgra ze sobą obsada Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(27-09-2016, 21:49 PM)piotrK napisał(a): Baniak który marzy mi się od dawna, tylko zawsze jakoś pielęgnice wygrywają. Gratuluję i chętnie poczytam o tym jak współgra ze sobą obsada Okok
Sorry, że tak późno odpisuję, ale byłem ostatnio bardzo zajęty. Między dwoma największymi samcami na początku doszło do jakiejś ostrej walki(zawsze, jak patrzę, to się raczej stroszą, a jak walczą to nie aż tak agresywnie), i jeden ma teraz "opadłą" szczękę. Ogólnie ryby te bardzo zmieniają ubarwienie. Samce podczas walki są mega czarne, z niebieskimi paskami i kropkami, mogą też być szare i bardzo blade.
Samice raz ustaliły hierarchię i jest spokój(one mają barwy brązowe, szare i wręcz żółte, a brzuchy mają różowe gdy są najedzone).
Ostatnio dorósł ten podrostek, co przeżył i był z innego źródła. Zaczyna teraz walczyć.
Drobniczki o dziwo powiększają populację. Z jednego ślimaka mam już kilka, w przyszłości będę musiał jakoś się z nimi uporać, bo to nie jest przysmak okończyków.
Zdjęć na razie nie mam, ale w najbliższym czasie coś pstryknęOkok
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Spróbuj sfilmować zaloty okończyków Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(22-10-2016, 18:14 PM)piotrK napisał(a): Spróbuj sfilmować zaloty okończyków Smile
Właśnie z tym może być problem, gdyż widziałem je dosłownie kilka razy, a ostatnio w ogóle. jest to zapewne spowodowane tym, że po prostu muszę je przezimować i dopiero po przezimowaniu będzie tarło po tarleShy Ale muszę to dobrze zrobić z technicznej strony, żeby zrobić baniak tarłowy, dać tam parkę i przede wszystkim zbić jakoś temperaturę do np. 15 st. Na razie jeszcze chwilę poczekam, ale spróbuję to za jakiś czas zrobićWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Cześć,
po krótkiej  Wink przerwie postanowiłem odświeżyć wątek, bo trochę się pozmieniało. Będę się odnosił do swoich poprzednich postów.
Cytat:7. Obsada
Elassoma evergladei - Okończyki moczarowe - 2+2 oraz jeden podrostek z innego źródła
Heterandria formosa - Drobniczka jednodniówka - 7szt. chyba 5+2
oraz jakiś jeden ślimak z roślinkami przylazł[Obrazek: biggrin.gif]
1.Z okończyków pozostało 2+2, gdyż jeden dorósł a jeden padł(ten z opadłą szczęką, ale o tym później)
2. Drobniczki sobie radzą, nawet kilka młodych przybyło.
3. Ślimaki- z jednego zrobiło się....?Kilkadziesiąt? Są wszędzie, więc po nieudanej akcji wyłapywania ich kupiłem 10 helenek(chociaż na razie nie widzę większego zainteresowania ślimakami)
Cytat:... jest to zapewne spowodowane tym, że po prostu muszę je przezimować i dopiero po przezimowaniu będzie tarło po tarle...
Niestety chyba nie uda się tego zrobić, ryby mają zbyt wiele miejsca na ucieczkę i ich nie złapię, a baniaka całego nie przeniosęUndecided

A teraz trochę fotospamu:
Dominująca samica
   
   
Dominujący samiec
(pół roku temu był taki)
   
A teraz
   
   
Drugi samiec
   
I teraz jest kolej na drugą samicę, która ostatnio ma dokładnie takie same objawy jak zdechły już samiec(opadła szczęka, wychudzenie, przyspieszony oddech, pływanie albo u góry albo na dole) Zastanawiam się czy to jest jakaś choroba spowodowana np. osłabieniem po walce. 
Fotki jeszcze zdrowej samicy
   
   
   
A tu już po walce i chorobie?(widać wszystko)
   
   
Zakończę fotospam fotkami helenek
Tutaj widać oba gatunki ślimaków(oczywiście helenka nie zjadła go)
   
   
Na dnie robi się coraz grubsza warstwa syfku
   
Koniec spamuWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Super, faktycznie wygląda jak po walce, ale może to jakaś choroba? Czy samica ciężko oddycha?

Jak widzi ci się połączenie okończyków z drobniczkami? Dowiedziałem się że to nie jest najlepsza dla okończyków opcja, bo drobniczki są zbyt aktywne i pierwsze do karmienia.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(20-01-2017, 18:35 PM)piotrK napisał(a): Super, faktycznie wygląda jak po walce, ale może to jakaś choroba? Czy samica ciężko oddycha?

Jak widzi ci się połączenie okończyków z drobniczkami? Dowiedziałem się że to nie jest najlepsza dla okończyków opcja, bo drobniczki są zbyt aktywne i pierwsze do karmienia.

1.Tak, oddycha ciężko.
2.Ja z tym połączeniem nie mam najmniejszych problemów. Karmię tylko żywcem(najczęściej wodzieniem), i tylko duże samice drobniczek(może większe samce?) są w stanie coś skubnąć, ale nawet zbytnio tego nie ruszają(z resztą, to za dużo robali to one ich nie zjedząWink). Udało się nawet odchować kilka młodych bez żadnej ingerencji, bo z tego co wiem, to na początku młode drobniczki żywią się z łożyska rzekomego(chyba jakoś tak to było) a później sobie coś z syfu na dnie podskubują i bez żadnych problemów uciekają okończykom, więc niech sobie pływająTongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
witaj ! mam te same objawy u okonczyków ! wychodzi na to, ze jest zbyt wysoka temperatura .... ile wynosi u Ciebie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(25-01-2017, 23:38 PM)cezaryd7 napisał(a): witaj ! mam te same objawy u okonczyków ! wychodzi na to, ze jest zbyt wysoka temperatura .... ile wynosi u Ciebie ?
Oczywiście nie ogrzewam akwa, więc temperatura wynosi ok.20-21st. 
Planowałem przenieść je do innego baniaka w piwnicy, gdzie miałyby niższą temperaturę, ale wyłowienie ich wszystkich to byłby cud. Wychodzi na to, że jeśli chcesz mieć okończyki to bezwzględnie musisz mieć akwarium w osobnym fiszrumie, w którym będziesz mógł zmieniać temperaturę w zależności od pory rokuIdea(ew. kupić chłodziarkę taką jak do morszczaków za kilka tysięcyBoisie)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Dzisiaj zmobilizowałem się wreszcie i ładne, niespokrewniona parka pływa sobie w piwnicy w temperaturze 14st.Rolleyes
Zobaczymy co z tego będzie za jakiś czas- jestem bardzo ciekawy. Postaram się wtedy coś skrobnąć o tymOczko
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości