• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rarytasy w sklepach zoologicznych

a z okolic trójmiasta to tutaj nikogo nie ma z ciekawymi sklepami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam,
W weekend zamierzam wybrać się do Opola. Czy ktoś zna tam jakieś fajne sklepy zoologiczne? Pamiętam, że kiedyś był tam taki świetny sklep w którym bywałem jako dość małe dziecko (nie tak dawno, bo około 5 lat temuSmile), można było dostać tam dosłownie wszystko (przynajmniej tak się mi -amatorowi- wtedy wydawało),było tam mnóstwo pielęgnic i zbrojników.I taki świetny sprzedawca- pasjonat, który opowiadał i opowiadał i ani on nie mógł skończyć opowiadać ani ja go słuchać Smile. Pamiętam jak opowiadał mi o rybach, różnych kolorowych pielęgnicach i takich skrzeczących sumikach (chyba nawet wyjął jednego i pokazał mi jak skrzeczyWink). Ja nie mogłem się skończyć zachwycać tymi rybkami, bo u nas takich nie było, widziałem je po raz pierwszy. Ogólnie dobrze wspominam ten sklep. Tam zaraziłem się akwarystycznym bakcylem. Myślę, że każdy z nas coś takiego pamięta... Ale sklep zamknęli, albo przenieśli (nie wiem bo nie bywam zbyt często w Opolu, ale jak kiedyś tam zajechałem to w miejscu tego sklepu był już jakiś odzieżowy Sad). I teraz nie znam tam żadnego fajnego. Czy ktoś z was może jakiś zna?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wiem o którym sklepie mówisz, ale od jego likwidacji minęło trochę więcej niż 5 lat. Sprzedawca o którym mówisz przeniósł się niestety w inne okolice, bodajże pod Wrocław i podobno nadal działa w branży. Wiele osób go ciepło wspomina, jak też to że kiedy odszedł sklep już nie był tak fajny. W tej chwili proponuję zajrzeć do sklepu na Pużaka. Poczytaj na lokalnym forum opolskim co Opolu piszczy, znajdziesz też namiary na sklepy.
--------
"Money is a thing that will be there when asked for. A good man is not so easily found." - Hagakure
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Gdzie w Krakowie dostałbym akary z maronii??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja nie wiem kochani czy akara z maroni to rarytas? i czy znaleźliście odpowiedni temat do rozważań o sklepach.
RAFAŁ                                                            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dla was pewnie nie Smile Ale jak się zacząłem rozglądać tak ciężko ją znaleźć toteż na chwilę obecną dla mnie to rarytas
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja Swoje akary z maroni musiałem ściągać aż z Bydgoszczy, bo nikt na terenie małopolski (tak, byłem na giełdzie na Balickiej) nie widział tego gatunku bardzo dawno.

Dostać ładną, proporcjonalną i zdrową Akarę z maroni to też nie lada gratka Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie świrujcie!
RAFAŁ                                                            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Rafale, potwierdzam powyższe opinie, w Krakowie nie kupisz akary z Maroni. Wink Zatem pod względem dostępności jest to rarytas. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W zoologu przy CH Zakopianka (zmienili szyld i nie wiem jak teraz się "wabią") widziałem ostatnio ładne A. borelli, A. agassizii, A. cacatuoides i A. viejita / macmasteri.
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości