• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rarytasy w sklepach zoologicznych

(06-02-2017, 23:33 PM)-KUBA- napisał(a): Nie wiem czy rarytasem można nazwać Uaru ale 1 raz spotkałem się z nimi w zoologicznym O maj gat  albo raczej w dziele zoologicznym w pewnym markecie. 
Cena 32zł za sztukę około 4-5cm Wink

W podwarszawskich sklepach są często po ok 20 zł.

(05-02-2017, 17:26 PM)kukula napisał(a): Nie wiem czy to rarytasy ale kilka osób z Wawy szukało nanoluteusów a wczoraj widziałem je w Discusie na Radzymińskiej które pływały w akwa razem z myrnae. Podejrzewam że ktoś chyba z tego forum je oddał bo wielkością są zbliżone do tych od Piotra.

Przyznacie się forumowicze:-)Kto sprzedał moje myrnae i Piotra nano?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(06-02-2017, 23:33 PM)-KUBA- napisał(a): Nie wiem czy rarytasem można nazwać Uaru ale 1 raz spotkałem się z nimi w zoologicznym O maj gat  albo raczej w dziele zoologicznym w pewnym markecie. 
Cena 32zł za sztukę około 4-5cm Wink

W Majstrze ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(06-02-2017, 23:49 PM)Łuka$z napisał(a):
(06-02-2017, 23:33 PM)-KUBA- napisał(a): Nie wiem czy rarytasem można nazwać Uaru ale 1 raz spotkałem się z nimi w zoologicznym O maj gat  albo raczej w dziele zoologicznym w pewnym markecie. 
Cena 32zł za sztukę około 4-5cm Wink

W Majstrze ?

Dokładnie Wink czasem tam można całkiem ciekawe ryby dostać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
https://www.olx.pl/oferta/geophagus-dicr...bb079ab238 co o tym myślicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To zobacz na to:
https://www.olx.pl/oferta/biotodoma-cupi...65b0292cf9
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Może to ten gość u którego pracował legion? Rzekomo sprowadzał ryby bezpośrednio z SA.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jako hodowla oraz hurtownia ryb akwariowych RAMI ZOO -wiadomo co to i kto to teraz kwestia czy ktoś miał do czynienia ,bo odłowów w ofercie bardzo dużo.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja brałem u nich odłów Apistogrammoides pucallpaensis i z nimi było okej wszystko. A oprócz tego parkę hodowlanych panduro, ale chociaż wyglądały ładnie, to padły mi w przeciągu tygodnia bez objawów :/. Tu temat o nich: https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=7746
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja mam więcej doświadczeń z tym sprzedawcą. Niestety raczej wystawiłbym negatywną opinię, zwłaszcza w kontekście ostatnich trzech transakcji. Brałem ok. 30 Otosów (listopad/grudzień ub. r.), z których żyje do dziś 6-7. Ponoć sporo odpływa tych ryb przy aklimatyzacji, ale bez przesady. Nabyłem też Rio Mamore odłów z Peru, tyle że one tam nie występują. Mimo pięciu co najmniej podejść do tarła, dotąd nic się nie wykluło z ikry. Warunki w akwa mają optymalne. No ale część ryb kolega bierze z Czech - jak mi mówił (a jeszcze nie wiedziałem o procedurach sterylizacji tam stosowanych), więc tu pewnie tkwi problem. Ostatnio nabyłem 20 Razbor niby Borneańskich, ale otrzymałem Razbory mikro, z których przeżyły dwie, większość padła w kilka dni po wpuszczeniu do akwa. One też miały być z odłowu. Także tak wyglądały ostatnie moje doświadczenia z tym sprzedawcą. Żeby nie było tak jednostronnie, brałem odeń w lato Drobnoustki Beckforda, i wszystkie mam dotądWink

Dodam jeszcze, że można mieć zastrzeżenia do słowności tego sprzedawcy. Od lata zeszłego roku załatwia mi Hypessobrycon Elachys, i było dotąd z nimi, jak z zapowiedziami rozwiązania sprawy tragedii smoleńskiej, formułowanymi na każdej miesięcznicy, że już, zaraz, niebawem, lada moment sprawa się wyjaśni. I biorąc całokształt swoich doświadczeń w relacjach handlowych z podanym sprzedawcą - zauważyłem że moja cierpliwość graniczy wręcz z naiwnością i głupotą - nie będę ich kontynuował raczej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja byłem ostatnio u Jacka wziąłem Pellegrini, jest ok pływa u mnie i ma się dobrze. A te ziemki widziałem z oferty. W listopadzie obiecał że będą Pellegrini w lutym i się nie zawiodłem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości