• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Warte obejrzenia - Polskie Wody

#81
(28-10-2017, 02:48 AM)Ramirez Dolores napisał(a): To i ja dorzucę coś z polskiego jeziora Wink coś, co wreszcie mi się udało wyłuskać z nagranych tego lata materiałów. 
Bardzo fajne wody!. Przypomina mi moje okoliczne jezioro gdzie podobno też była jakaś kopalnia odkrywkowa. Charakterystyczny błękitny kolor i sporo białego, pływającego syfku. Wink


Ja natomiast chciałem pokazać drugą część "Akwarium w naturze".
 Rzeka Piława w Bornem Sulinowie, ale tym razem spokojne jej wody - rozlewisko. Spora ilość trzciny, setki narybku płoci, wzdręgi, uklei i innych ryb które szukają schronienia w zielsku. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
O, a jak się nazywa to jezioro? - może w przyszłym sezonie zrobisz przy nim akwarium w naturze? Smile
Filmik o Piławie (tak samo zresztą jak o strzeblach) bajka, jestem pełna podziwu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
(29-10-2017, 20:50 PM)Ramirez Dolores napisał(a): O, a jak się nazywa to jezioro? - może w przyszłym sezonie zrobisz przy nim akwarium w naturze? Smile

Jezioro leśne w Okonku. Tutaj filmik z lotu ptaka (nie mój):
I tak, jest plan, żeby tam zrobić jeden z odcinków. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
Filmiki super Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
Bardzo przyjemna dla oka, larwa jętki z rodziny zmarwlocikowatych. W Polsce, występuje w wodach płynących. Odżywia się glonami i detrytusem. Podczas podglądania ją w baniaku, w ciągu tygodnia, stado larwy jętki oczyściło mi akwarium z glonów nitkowatych do zera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
Zbyt mocno przypomina pająka jak dla mnie, żeby była przyjemna dla oka Wink 
Filmik jak zwykle ssuper!
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
Czyli idealny "zwierzak" do akwarium typu "nature" Big Grin Wygląda groźnie, ale to chyba przez Twoje poprzednie filmy Smile

Film oczywiście bdb, ale żeby nie było znowu tak słodko to powiem, że trochę za ciemny.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
(03-12-2017, 15:43 PM)piotrK napisał(a): Wygląda groźnie, ale to chyba przez Twoje poprzednie filmy Smile

Zgadza się, jednak to łagodny glonożerca. 

(03-12-2017, 15:43 PM)piotrK napisał(a): Film oczywiście bdb, ale żeby nie było znowu tak słodko to powiem, że trochę za ciemny.
Wielkie dzięki. Krytyka jest bardzo mile widziana. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#89
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#90
Głowacz pręgopłetwy (Cottus poecilopus)
Przepiękna ryba naszych wód. W Piławie pływa jeszcze głowacz białopłetwy, więc na pewno prędzej czy później trafi przed obiektyw kamery. Smile

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości