• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Notropis chrosomus

#1
Notropis chrosomus - pochodzi z Ameryki Północnej w okolicach stanu Alabama, występowanie głównie w wartkich strumieniach ale podobno również można je spotkać w wodach stojących. U mnie zamieszkują od roku zbiornik 200 litrów w małym stadku 12 szt pierwotnie były jeszcze razem z Cyprinella lutrensis ale one niestety nie przeżyły upałów.
Pierwotnie Notropisy miały zamieszkać tymczasowo w tym akwarium a ich miejsce miały zająć tradycyjnie u mnie proporce ale jestem w dalszym ciągu pod ich urokiem i proporce siedzą dalej w akwariach hodowlanych.


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
I takie stadko powinno być w palmiarni Tongue To by był kawał fajnego biotopu, zamiast tego pseudopolskiego Tongue.

Rybka piękna, na żywo widziałem ją na ŚWA 2013, aczkolwiek nie wyobrażam jej sobie w 200l. Mało jak na mój gust, chyba że to jakiś specjalny długi baniak.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
futermelok - zdjęcia wstawiaj jako załączniki, zgodnie z regulaminem Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(16-01-2014, 22:41 PM)Sverting napisał(a): I takie stadko powinno być w palmiarni Tongue To by był kawał fajnego biotopu, zamiast tego pseudopolskiego Tongue.

Rybka piękna, na żywo widziałem ją na ŚWA 2013, aczkolwiek nie wyobrażam jej sobie w 200l. Mało jak na mój gust, chyba że to jakiś specjalny długi baniak.

W palmiarni biotopowych zbiorników nie ma. Są to "zbiorniki ekspozycyjne" z podziałem na przybliżone występowanie ryb.Haha

Baniak nie jest specjalnie długi i jak na mój gust to 12 rybek wielkości 6 cm na 200 litrów to wcale nie dużo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Futermelok, nie wiem czy byłeś na ŚWA, ale tam miały chyba 120-150cm baniaka dla siebie..



Na nagraniu tego nie widać, ale pływały czasem fajnym stadem i jednak wykorzystywały długość akwarium w pełni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja mam stadko 11 szt. i muszę powiedzieć, że naprawdę są bardzo śliczne. Miało tu wylądować coś innego, ale jak je zobaczyłem to się zakochałem Wink

   
   
   
   

Tak wyglądają podczas tarła.
   

Narybek

   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tak się właśnie zastanawiałem co teraz masz piciu ,bo zawsze byłeś oryginalny w trzymanych rybach.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(16-01-2014, 21:50 PM)futermelok napisał(a): Notropis chrosomus  - pochodzi z Ameryki Północnej w okolicach stanu Alabama, występowanie głównie w wartkich strumieniach ale podobno również można je spotkać w wodach stojących. U mnie zamieszkują od roku zbiornik 200 litrów w małym stadku 12 szt pierwotnie były jeszcze razem z Cyprinella lutrensis ale one niestety nie przeżyły upałów.
Pierwotnie Notropisy miały zamieszkać  tymczasowo w tym akwarium a ich miejsce miały zająć tradycyjnie u mnie proporce ale jestem w dalszym ciągu pod ich urokiem i proporce siedzą dalej w akwariach hodowlanych.
Dobre to mosz, ale je lepiej przenieś na hodowlanki, a tu wpuść co innego. Chociaż, bajecznie wyglądają w tym Twoim baniaczku. Pozdro!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
I jak obecnie mają się tematyczne rybcie? Wink
Rolleyes Central America Buzki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Próbował ktoś łączyć te ryby z pielegnicami z ameryki poludniowej ? :p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości