• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sprawy techniczne - jak usprawnić...

1. Co do sprawy stabilności serwera, to siła wyższa, trzeba będzie kombinować, jak usprawnić działanie forum, kiedy będzie już źle (czyli pewnie lada chwila). Nie może to jednak blokować wartości merytorycznej forum, bo to jest najistotniejsze.

2. Co do możliwości wprowadzania zmian w regulaminie, to od zawsze jest w nim poniższy zapis:

"IX. Postanowienia końcowe
[...]
2. Administracja zastrzega sobie prawo do zmian regulaminu forum.
3. Użytkownicy forum będą informowani o każdej zmianie w regulaminie."

3. K-Pon, problem w tym, że jeśli zrezygnujesz nagle z opłacania swojego konta na fotosiku, to na jedno wyjdzie dla naszego forum - zdjęcia znikną. Jeśli Twoje zasady, nie pozwalają Ci na swobodne funkcjonowanie na naszym forum i innych, to może warto zastanowić się nad uaktualnieniem ich, w końcu sam je sobie tworzysz Wink A jeśli nie, no to trudno, żałuję, ale każdemu się nie dogodzi, a musimy zabezpieczyć się przed nagłym znikaniem zdjęć z forum, co w przypadku innych for jest fatalne w skutkach - kto np. śledzi forum cichlidae.com to wie, o czym piszę.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja rozumiem zasadnosc, rozumiem zagrozenia dla serwera, bede sie stosowal, bo Nasza wiedza, wklad intelektualny, czyli takze foty, sa wartoscia wazniejsza niz ... wlasciwie to nie wiem, co... Bo dla mnie jeden pies, czy to zalacznik czy hosting a wiedza zostaje na wieki. Tyle w temacie.
"I nie zadawac glupich pytan", bo polemizowac mi sie nie chce Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Można by sflatować maksymalnie wszystkie dodawane fotografie, trzeba sprawdzić minimalne wartości JPG i opisać skrótowo korzystanie z totala przy zmianie JPEg na jpg . Zawsze to będzie 5 kb do ładowania a nie 500.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Maksymalny JPG to 500kb, ale minimalny to nie mam pojęcia - jak to określić? Nie wiem, czy dobrze rozumiem termin "sflatowanie", ale czy takie maksymalne obcinanie parametrów pliku graficznego nie wpłynie mocno na jego jakość? Kiedy piałeś "total", miałeś na myśli total commandera? Pamiętaj, że ja jestem laikiem w tych sprawach Smile

Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Może faktycznie maksymalnie nie Big Grin ale, można przy użyciu całkowicie darmowego programu Gimp http://www.dobreprogramy.pl/GIMP,Program...13219.html zdjęcie troszkę uciąć nie tracąc na grafice.
Może faktycznie total commander nie ma sensu, bo to tłumaczenie dłuższe.
W skrócie, bierzemy fotkę, otwieramy ją w Gimpie, klikamy zapisz jako -> ustawiamy JPEG i kroimy jakość o 50%. Ludzkie oko tego nie zauważy a zdjęcie z 500 kb będzie ucięte do 150 kb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
dodam jeszcze, że warto zdjęcie pomniejszyć do szerokości 800 pikseli - to w zupełności starczy, żeby fotografia była czytelna, jeżeli ktoś ma potrzebę obejrzeć zdjęcie w rozdzielczości kilku tys. pikseli to zawsze może poprosić autora o przesłanie pliku Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A może, zrobić dział, żeby podzielić użytkowników na województwa w których mieszkają? To by pomogło w kontakcie w przypadku wymiany informacji na różne tematy (np. sklepy akwarystyczne, wymiana ryb, itp) Czy nie?Tongue
W trakcie zmian! :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(26-04-2012, 12:59 PM)BambusKLB napisał(a): A może, zrobić dział, żeby podzielić użytkowników na województwa w których mieszkają? To by pomogło w kontakcie w przypadku wymiany informacji na różne tematy (np. sklepy akwarystyczne, wymiana ryb, itp) Czy nie?Tongue

To taki żart? Smile
W profilu masz miejsce gdzie możesz wpisać skąd jesteś. Jeśli komuś będzie zależało, to na pewno znajdzie ziomala.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(26-04-2012, 13:03 PM)qbsztyk napisał(a):
(26-04-2012, 12:59 PM)BambusKLB napisał(a): A może, zrobić dział, żeby podzielić użytkowników na województwa w których mieszkają? To by pomogło w kontakcie w przypadku wymiany informacji na różne tematy (np. sklepy akwarystyczne, wymiana ryb, itp) Czy nie?Tongue

To taki żart? Smile
W profilu masz miejsce gdzie możesz wpisać skąd jesteś. Jeśli komuś będzie zależało, to na pewno znajdzie ziomala.

hehe nie żartWink ale właśnie nie trzeba by było, sprawdzać wszystkich i patrzeć w profil skąd jest, a tak przypuśćmy wchodzi w woj. MAZOWIECKIE i ma tam wszystkich wypisanych Wink

Skoro głupi pomysł to ok, nie było sprawyWink
W trakcie zmian! :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(26-04-2012, 13:13 PM)BambusKLB napisał(a): hehe nie żartWink ale właśnie nie trzeba by było, sprawdzać wszystkich i patrzeć w profil skąd jest, a tak przypuśćmy wchodzi w woj. MAZOWIECKIE i ma tam wszystkich wypisanych Wink

Skoro głupi pomysł to ok, nie było sprawyWink

Ty leniu Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości