• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Grupy troficzne pielęgnic z Jeziora Wiktorii

#21
(09-03-2011, 22:59 PM)Ruki napisał(a): Sendog, może zawitasz kiedyś na spotkania KSA? Forum się reaktywowało już. ;-) A spotkania w pierwsze środy miesiąca o 19. ;-) Fajnie byłoby obgadać wszystko w "realu".

Łukasz wybieram się już od kilku m-cy i co.. i nie dotarłem Dodgy
Może w kwietniu - jak nie wyleci mi z głowy. Jeśli możesz to porszę daj znać na tym forum, że już czas. Teraz mam dodatkową motywację Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(09-03-2011, 22:59 PM)Ruki napisał(a): @dempsey
"Jak kochać to jedną kobietę.
Jak specjalizować się w czymś, to w jednym rodzaju." ;-)
Co za dużo to nie zdrowo, zwłaszcza jak nie mamy fishroomu. :-D

Ruki muszę ci przyznać po części racje, z małym wyjątkiem. Z wiekiem zmieniają się priorytety i nie ma tyle czasu aby się skupić na danej dziedzinie w moim przekonaniu nie najważniejszej. Dlatego też akwarystykę traktuję jako hobby w ramach którego eksperymentuje z różnymi biotopami, być może jeszcze poszukuję rzeczonej specjalizacji. Ale znając mój charakter po pewnym czasie zapragnę zmiany obsady akwarium gdy nie będę mógł dołożyć następnego, a w przypadku gdy taka możliwość będzie istniała to pewnie będzie to inny biotop. Niestety pod tym względem zachowuję się jak dziecko w sklepie z zabawkami - chciałbym je wszystkie Smile
Chylę czoła przed wiedzą Twoją , Krzysztofa i pozostałych uczestników tego forum. Dzięki wam tacy ludzie jak ja mogą bez obaw zajmować się swoim hobby.

Ps.
Życzę wszystkim abyśmy w przyszłości mieli swój fishroom. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Świetny i pouczający artykuł o grupach troficznych.

Czy już ustalono do jakiej grupy troficznej należy H. sp. Victorianile?
Wydaje mi się że może z nim być podobnie jak u H.burtoni - że będzie to stosowanie wielu strategii odżywiania. Ja u swoich Victorianile zauważam nawet typowo drapieżnicze zacięcie - nie popuszczą niczemu co im się do pyska zmieści, także rybom niewielkich, a czasem nawet większych niż bym się spodziewał Wink , rozmiarów, żadnym owadom też nie popuszczą - w tym celu u mnie bardzo często przesiewają podłoże (czasami niemal jak ziemiojady, lol, kopią i kopią Wink są też bardzo czujne wobec tego co spadnie na tafle wody - od razu się rzucają ja tylko cokolwiek wpadnie na powierzchnie akwarium, innym razem wręcz oczekują przy powierzchni, zajmując jakieś miejsce i wypatrując.


Załączone pliki
.jpg   78a78bebb2edaa5dmed.jpg (Rozmiar: 22.64 KB / Pobrań: 113)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Dawid Twój opis idealnie pasuje również do moich ziemiojadów Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Dawid...Dawid !?! Hmm
Czy te ryby nie są czasem ode mnie? Smile
Hmm jeśli tak napisz jak hodowla, rozród itp. Smile
Bardzo się cieszę, że dołączył nowy hodowca
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Cytat:Dawid...Dawid !?! Hmm
Czy te ryby nie są czasem ode mnie?

Ryby są jak najbardziej od Ciebie Krzyśku Smile Przez jakiś czas nie miałem możliwości udzielania się na forum, i napisania co tam z rybami, co nie znaczy że hodowla się zakończyła, wręcz przeciwnie, rozrasta się :-)

A mam pytanie, forum na HaplochromisFanastics przestało funkcjonować? To znaczy, zostało przeniesione tutaj??

Cytat:Hmm jeśli tak napisz jak hodowla, rozród itp.

Hodowla dobrze, już ryby z pierwszego pokolenia uzyskanego u mnie osiągnęły dojrzałość. Kilku znajomym je też dałem Smile A teraz zamierzam odchować młode w jeszcze większej ilości. Połączyłem je z Astatotilapia burtoni. Połączenie wydaje się ok, choć burtoni są jeszcze młode. Jakiś prób krzyżowania się nie ma, ryby w jakiś sposób doskonale rozróżniają swoje gatunki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości