• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [270]Sepherosolniczka czyli słodkie są nudne ;)

#1
Jako iż Killi znowu mnie wywołał do tablicy w tym wątku http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=3062&page=2
tak więc grzecznie biorę się za pisanie. Zgodnie z zasadą iż jeżeli ktoś nie wie że coś jest niemożliwe to na ogół tego dokona moją solniczkę można nazwać super low tech Wink Z setupu sprzętowego jest światło, 2 cyrkulatory po 30zł i badziewny odpieniacz na kostkę lipową za 50złotych ^^. Tak, to koniec sprzętu w tym akwa.
Jak to wygląda ? Stan sprzed jakiegoś miesiąca: (postaram się wieczorem trzasnąć fotę aktualną)
[Obrazek: lQA5K26.jpg]

Zbiornik ma 270l, jest bardzo nietypowy: 150x60hx30. Setup sprzętowy już wymieniłem, dodam tylko iż światła jest 8x24w na tych badziewnych świetlówkach aquanovy dokładanych do lamp. Praktycznie nie tego akwa nie dotknęły żadne plagi morskie, no może poza jedną: ospa (sam, na własne życzenie się załatwiłem) która w solniczkach jest bardzo bolesna... Parametry wody ekhm cóż, nie znam. Nie robiłem ani razu testów wody w solniczce.

Zakładanie: (a w sumie przeniesienie się z mniejszego zbiornika
[Obrazek: p1100401u.jpg]
[Obrazek: p1100413.jpg]
[Obrazek: p1100448v.jpg]

Jakiś czas później:
[Obrazek: solniczka.jpg]

Trochę zdjęć różnych:
Salarias
[Obrazek: P1100535.jpg]
Centropyga
[Obrazek: P1100571.jpg]
Błazen tarzający się w koralowcu
[Obrazek: P1110013.jpg]
Wężowidła:
[Obrazek: dh1lTfa.jpg]
[Obrazek: P1110024.jpg]
Skunksik
[Obrazek: p1090044g.jpg]
Mandaryn zielony:
[Obrazek: p1090822j.jpg]
Podział ukwiału:
[Obrazek: p1090082i.jpg]
Trochę koralowców:
[Obrazek: ZsTIfcN.jpg]
[Obrazek: P1100690.jpg]
[Obrazek: P1100483.jpg]
[Obrazek: P1100994.jpg]
[Obrazek: P1110010.jpg]
[Obrazek: P1110072.jpg]
[Obrazek: p1100474.jpg]

Ślimak porcelanka (tymczasowo eksmitowany do regału za delikatność godną czołgu)
[Obrazek: p1110118m.jpg]

Mandaryn niebieski:
[Obrazek: FNijRSc.jpg]
[Obrazek: vsonEa6.jpg]


Novaculichthys taeniourus: Rockmover. Tego kolesia niestety wyekspediowałem do ZOO z powodu wiecznego demolowania akwarium. Pomijając fruwający wszędzie piach i wiecznie zasypane korale oraz skały to skubany ciągał skałki większe od siebie.
[Obrazek: 2yHvqvE.jpg]


No i moja Gwiazdka: Zuzia (Dendrochirus brachypterus)
[Obrazek: kOc9Wwb.jpg]
[Obrazek: 2i93H2n.jpg]




I jeszcze jeden z moich ulubienców: Mantis shrimp. Mieszka osobno ze względu na aspołeczne zachowania (jeden z najlepszych zabójców na rafie)
[Obrazek: F19BO6b.jpg]
[Obrazek: 2pyVUwp.jpg][/quote]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Brawo, brawo i brawo. Da się? Da się!


Woda to kranówa? Bo zagapiłem się zdjęciami Big Grin

Też miałem taką Gwiazdkę, Kulka się zwała. Ale to była przykra i głupia historia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Sepher! Ty i solniczka? Kiedy to nastąpił taki przełom? Ostatni raz jak zaglądałam do tego akwa to chyba był tam nurzaniec i skalary Wink A na regale są jeszcze jakieś glusie, czy solisz wszystko po kolei?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Raffy, jeszcze nie dorosłem do kranówy Wink
Apri, miłość do glusi ustała, wszystko posoloneWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Sepher teraz wszystko soli i się nie pindoli Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wszystkie ryby fajne, o tym wargaczu nie słyszałem, ciekawy. Ale Zuzi nic nie przebije Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
I jest Łajza ze słoną zupą Wink

Sepher, ja bym jednak zrobił testy, tak aby dać dowód. Kreweta jest moim ulubionym zwierzakiem. Niepozorny mordeca szyb Wink

I wreszcie coś innego niż parówki Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Killfish, a znasz przypowieści o ludziach którzy sobie latami żyją z jakimś schorzeniem i schodzą gdy nastąpi diagnoza i leczenie ? Wink Tak wiec wolę żyć w nieświadomości Wink
Poza tym lol w tym środowisku jak nie masz zestawu testów za 1k zł jesteś niewiarygodny Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Serfer, ja znam takich ludzi. Tzn. znałem.

Podstawowe testy możesz zrobić. Dbamy o zwierzaki, zatem coś musimy wiedzieć, bo cofamy się do akwarystyki z Kakadu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Obserwujemy zwierzaki. W solniczkach dosyć szybko widać iż jest coś nie hallo, acz bywają też sytuacje WTF (jeden koral strajkuje nie rozwijając się przez 2 tyg podczas gdy reszta pompuje na max)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości