• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nanochromis transvestitus

#11
No właśnie, bo teraz ich nie widziałem...
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
qbsztyk piękne ryby Smile
Ja też mocno się napaliłem juz jakiś czas temu na te ryby - spotkałem je ostatnio w Diskusie. Sa po 20 zeta za sztukę. To narazie jedyna propozycja która może wytrzebić część mojej Wiktorii i zająć jeden ze zbiorników. Jeżeli ktoś jest chętny na jakieś dorosłe haplochromisy to chętnie przekaże w dobre ręce. Muszę ograniczyć ilośc gatunków a przy okazji zwolnić jeden zbiornik na Nanochromisy.
Czy myslicie, że w statndardowych 200 litrach można parę tych ryb połączyć z czymś ciekawym? Np. z jednym z Pelvicachromis. Chodzi mi o stworzenie zbiornika w którym oba gatunki będą w stanie odchować młode.

W diskusie mają też Apistogramma nijsseni - przepiękne ryby.
Lobby SA na tym forum pomału dopina swego Smile

Pozdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Jakie tam lobby SA - najwięcej postów mają działy o Wiktorii i Reszcie Afryki. ;-)
Co do Twojego pytania:
Ja moją totalnie niezgodną parkę miałem w 200L z parą P. subocellatus i 4 A. thomasi - ryby nie zwracały na siebie uwagi.

Chciałbym dodać coś jeszcze: przy czyszczeniu filtra czy czegokolwiek mechanicznego, trzeba to wyjmować z akwarium. Pewnego razu zostawiłem głowicę filtra wewnętrznego, wróciłem z wkładami, zamknąłem go i włączyłem. Na następny dzień zorientowałem się, że nie widać samiczki N. transvestitus, a filtr chodzi coś za powoli Sad One na prawdę uwielbiają wszelkie ciasne miejsca.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Mógłbyś spróbować ze szmaragdowymi, są mniej agresywne. Ale powinny trafić do zbiornika jako drugie, pierwsze powinny być Nannochromisy.
Niestety nie liczyłbym na odchowanie zbyt licznego narybku. Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(14-08-2011, 23:09 PM)Ruki napisał(a): Mógłbyś spróbować ze szmaragdowymi, są mniej agresywne. Ale powinny trafić do zbiornika jako drugie, pierwsze powinny być Nannochromisy.
Niestety nie liczyłbym na odchowanie zbyt licznego narybku. Sad

Dzięki
Czy cos od Daniela np. P. signatus czy humilis?
Nie zalezy mi na dużej ilości narybku lecz na ewentualnej obserwacji zachowań dorastających miotów i relacji z rodzicami.

Pozdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(15-08-2011, 14:55 PM)Sendog napisał(a):
(14-08-2011, 23:09 PM)Ruki napisał(a): Mógłbyś spróbować ze szmaragdowymi, są mniej agresywne. Ale powinny trafić do zbiornika jako drugie, pierwsze powinny być Nannochromisy.
Niestety nie liczyłbym na odchowanie zbyt licznego narybku. Sad

Dzięki
Czy cos od Daniela np. P. signatus czy humilis?
Nie zalezy mi na dużej ilości narybku lecz na ewentualnej obserwacji zachowań dorastających miotów i relacji z rodzicami.

Pozdr

Obydwa gatunki są za duże jak na towarzystwo dla Nanochromisów. Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Krzysiek w Diskusie są po 25zł za szt, chyba że byłeś poźniej ode mnie, ale ja własnie tam swoje nabyłem. Pley, jak nigdzie nie dostaniesz, a mi uda się coś odchować to możemy się tak umówić. Odnośnie trzymania ich razem z innymi, ja porównując samca humilis i samiczkę N. transvestitus, to ten pierwszy spokojnie by zeżarł tą drugą Smile Choć transvestitusy mam jeszcze młode. Ale choć sam nie mam doświadczenia z trzymaniem różnych barwniaków razem, to osobiście w 200l (a nawet mniejszym) spróbował bym Nanochromisy z jakimiś szmaragdami.
Wracając do moich, sam wyłowiłem sobie tą parkę w sklepie, mam nadzieję, że to był dobry połów Smile
Tak na marginesie, są strasznymi koparami, kopią zdecydowanie więcej niż humilisy.
Pod korzeniami to już jest chyba jakiś system tuneli Smile Samczyk jest niezłym zawadiaką i goni wszystko co mu się napatoczy, prócz samiczki Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
W sumie Krzysiek może spróbować z b. thomasa. Wydaje mi się, ze są mniej związane z dnem niż szmaragdy i mogłoby ograniczyć ilość utarczek.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
No to chyba zostawię je same z uzupełnieniem w toni jakimiś stadnymi brzankami w celach dekoracyjnych. Wreszcie rodzina się ucieszy Smile
qbsztyk1 czy wyłowiłeś parę ryb które uznałeś za rokujące na dobraną parę? sprawdziło się to? jakoś zawsze wolę kupić kilka ryb w celu dobrania pary. Hmmm a może dwie pary transvestitus w takim zbiorniku? Ta opcja mi najbardziej odpowiada Smile
Jak zapewniasz parametry wody? zwłaszcza jeśli chodzi o twardość?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Jakie dno ma ta 200? Może by się nawet i 3 pary udało?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości