• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 112L "Zimnowodna Azja"

#11
Killi dodałem gałązek Smile
Może być ? Tongue


Załączone pliki Miniatury
       
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Gitara... dolej wody Wink Chyba, że tak się blat ugina.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Pokrywa krzywo siedzi Tongue
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja bym się na Twoim miejscu i tak nie przyzwyczajał za bardzo do tego aranżu, bo jak będziesz mieć finanse, to czeka Cię zwiększanie obrotu wodą do 2400l/h lub nawet więcej ;]. Wtedy będziesz miał dostateczne warunki dla Beaufortii.

Dla przylg najlepsze efekty daje w takich baniakach prędkość wody >1m/s, czyli musiałbyś przecisnąć 35x35x100 cm wody na sekundę ;p Odpuszczę Ci samodzielnego liczenia, ale to jest ok 122l/s, czyli wpizdylion litrów na godzinę (441000l/h), jeśli przyjmiesz, że jednak zawęzisz korytarz do tych 20x10 cm, i jednak nie będziesz takim hardcorem, czyli obniżysz prędkość do 0,25m/s, to da ci to wynik 25x20x10, czyli 5l/s, czyli 18000l/h, to będziesz mógł powiedzieć, że masz bardzo dobre warunki dla przylg ;p To tak swoją drogą, żeby pokazać Ci, że wzmocnienie filtracji będzie w przyszłości nieuniknione, i te 20x/h nie jest wcale taką tragiczną wartością ;p.

Żaby było zabawniej, dla kardynałków takie warunki to mały pikuś, a nawet afrodyzjak!


Ja swojego czasu miałem cichą fantazję w postaci akwarium 20-25x15-20x120. Myślałem, żeby zastosować w niej kubeł kalibru Eheim 700 (1850l/h) i do tego dwie głowice chińskie 2400l/h w układzie podżwirowym. W głównym nurcie 10x10 cm dałoby mi to łączną filtrację około 6500l/h, czyli 1,8l/s, czyli 18cm/s. To daje filtrację w nurcie około 54x/h. Niby dużo, a tak naprawdę ciągle daleko od ideału ;].
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
To jak takie jajca z filtracją to może Macropodus opercularis ? Smile
Uwielbiam tą rybę ale ostatnio miałem tylko samca.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Wielkopłetwy raczej wolą wodę stojącą i wolno płynącą. Jest jedna lokacja gdzie występują równolegle z kardynałkami, ale nie z przylgami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Mi chodziło aby wielkopłetwy były same , filtr ustawie tak aby nie było szybkiego nurtu.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Nom , aranż zrobiony pod ryby które będa tutaj pływać jeszcze dojdą liście i wiecej gałązek na dno Smile
Teraz to ono nie będzie takie do końca zimnowodne Tongue
A kolejną aktualkę pokaże po dodaniu roślin .


Załączone pliki Miniatury
   
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Co tam będzie tym razem ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Mówiłem Ci na FB.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości