• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma borellii

Chyba też dodam trochę RO bo mam 7,5PH 7KH obecnie.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(07-03-2016, 17:30 PM)Pley napisał(a): Chyba też dodam trochę RO bo mam 7,5PH 7KH obecnie.

Kolory powróciły?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No właśnie nie. Są brzydkie jak na powyższych fotkach. Może to kwestia PH... Może zejść gdzieś tak na równe 7,0...

Zastanawiam się też nad ich eksmisją do innego zbiornika- bez tła. Może to tło coś wydziela.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pley, jakbym miał taką możliwość, to na Twoim miejscu odłowiłbym ryby i opróżnił zbiornik, po czym zobojętnił tło np. kwasem solnym(oczywiście wcześniej rozrzedzając go w RO, tak żeby mieć jakieś ludzkie stężenie). Nie wydaje mi się, żeby dobrze przygotowane tło zepsuło się po delikatnym przelaniu rozcieńczonym kwasem.

Po takim działaniu nie powinieneś mieć problemów z skaczącym pH Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(07-03-2016, 22:35 PM)Pley napisał(a): No właśnie nie. Są brzydkie jak na powyższych fotkach. Może to kwestia PH... Może zejść gdzieś tak na równe 7,0...

Zastanawiam się też nad ich eksmisją do innego zbiornika- bez tła. Może to tło coś wydziela.

Sprawdź jeszcze temperaturę innym termometrem.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ale czy PH 7,5 jest problemem? Przy Krakowskiej kranówce wydaje mi się, że właśnie tło nie zatwardza. Bardziej mi chodzi o inne rzeczy, które mogły by wydzielać chociaźby tania pianka montażowa.

Temperatura 23-24
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Do takich projektów poleca się właśnie najtańszą piankę montażową, gdyż z reguły nie posiada ona żadnego syfu pokroju środków antygrzybicznych etc. Znam dużo osób które z sukcesami hodują płazy w akwa-terrariach z pianką montażową, a one są dosyć wrażliwe. Sam nawet trzymałem w akwa-terrarium z tłem 3d wykonanym min. pianką płazy i nie zaobserwowałem czegokolwiek szkodliwego. Nie obstawiałbym tu więc pianki, chociaż nie mówię tego ze 100% pewnością- bo różne rzeczy się zdarzają i akurat mogłeś pechowo trafić.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A gupiki, jak się tam mają?
Może faktycznie ta pianka coś wydziela....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Gupiki żyją wszystkie. W Kiryskach miałem straty już na początku po wpuszczeniu.

Borelki żyją wszystkie, tylko nie wybarwione są.

Teraz zastanawiam się czy niszczyć cały projekt czy szukać problemu gdzieś indziej.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zanim zaczniesz demontować projekt, podnieś im tem. do 26 st. na kilka dni.
Pierwsze co mi przyszło do głowy jak je zobaczyłem to, że jest im "zimno".
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości