• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™

(15-01-2018, 20:06 PM)Kris1984L napisał(a): No zrobiłem swoją ciśnieniową armatkęSmile Ph przed wkładem 6.8 za filtrem Ph 5-5.5. 
A tak to wyglądaSmile
[Obrazek: attachment.php?aid=33323]

Zainspirowany tym zdjęciem, zrobiłem sobie swoją armatkę. Mianowicie do filtra RO na wyjściu wody czystej podłączyłem dwa takie wkłady wypełnione torfem. I niby fajnie, bo woda ciemna kwaśna, ale. No właśnie jest ale. Mianowicie zauważyłem, że napełnienie dwóch baniaczków (10l każdy) trwa dużo dłużej i odrzut wody brudnej jest dużo większy. Także niestety nie uważam tego za super rozwiązanie gdyż rachunek za wodę może będzie wyższy. Undecided

Ale tak się jeszcze zastanawiam, jak to zrobić inaczej i mam pomysł, tylko nie wiem jak go do końca zrealizować. Mianowicie przefiltrowałbym wodę bez wkładów torfowych (tak jak to robiłem do tej pory) do dwóch baniaków 10l. I teraz tą wodę przelałbym przez te dwa wkłady napchane torfem. Tylko teraz jak zmusić wodę, aby przeleciała przez te wkłady? Niby można postawić baniak na wyższej szafce. Do baniaka wsadzić rurkę podłączoną do tych wkładów, a drugi koniec koniec na podłodze do wiaderka. Ale woda chyba sama z siebie nie będzie chciała przelecieć?

Ma może ktoś jakieś doświadczenie w takiej sprawie i może pomóc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Odgrzebie trochę temat, ale mam pytanie do wszystkich praktykujących przesącz przez torf - jakiego torfu używacie?
Ja coś ostatnio nie mogę trafić, albo zbytnio pyli i w wodzie jest za dużo syfku, albo zabarwia wodę na bardzo mocną herbatę..
Jest tego sporo na rynku i co chwilę pojawią się nowe w następstwie poprzednich, więc chętnie skorzystam z Waszych doświadczeń.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nawet torf z tej samej firmy może się różnić, sama kwestia jego przechowywania dużo zrobi w kontekście tego ile zakwasi i ile zabarwi, więc to zawsze ruletka
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Papja zgadzam się, zawsze kupowałem w ogrodniczym taki sam, ale ostatni worek robi mi kawe z wody i dlatego szukam czegoś sprawdzonego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Athena torf ogrodniczy kwaśny z Brico prawie w ogóle nie barwił, ale kwasił dobrze.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czas ruszać do Brico Wink dzięki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
torf włóknisty, takie długie farfocle a nie miałki. I do tego lepszy suchy. ja kiedyś zakupiłem 250L opak. i mam spoko na lata., z Litwy był.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(11-12-2021, 13:15 PM)novi napisał(a): torf włóknisty, takie długie farfocle a nie miałki. I do tego lepszy suchy. ja kiedyś zakupiłem 250L opak. i mam spoko na lata., z Litwy był.
Hartmann? Otworzyłeś mi furtkę z wspomnieniami. Moi rodzice mieli ogrodnictwo i tony tego przerzuciłem. Te włókna to chyba dlatego że to był torf sfagnowy albo jakoś tak

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
   
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości