• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [128][Azja] Na malezyjskim starorzeczu

#11
(22-10-2012, 23:10 PM)Killifish napisał(a): Dobry wieczór Smile Jestem Killi - zbiornik mi się podoba, jest prawie idealny Wink
Piszę sobie właśnie do MA o głupotach, które zawarł tam pewien autor na temat brzanek a tu taki baniak Smile Fajnie, fajnie. A teraz błędy:
1. Ryba to Puntius pentazona
2. Poproszę fotkę ryby - powiem skąd pochodzi, ewentualnie jej przodkowie Wink Bo się różnią bardzo poszczególne populacje, chyba, że hodowana wsobnie - to widać po płetwąch.
3. Temperatura: i tu jest cyrk w sieci. Albo 20-26/8 albo 26-29. Czemu, a to kiedyś wyjaśnie, ale dużo w punkcie 2 Big Grin
4. Dajesz jakiś torf?
5. To ryba także wód stojących - patrz punkt 2 Wink
6. Jedna z niewielu ryb, która odławiana była w wodach o pH <4 (Borneo).
7. Błędnikowce wskazane, ale pełen urok będzie przy gatunkowym zbiorniku.

Brawo Smile

Witam. co do Puntius to faktycznie wahałem się bo w necie są różne opcje, ale wczoraj w epiku przeglądałem najnowszy numer wspomnianego pisma i przy czteropręgiej było Barbus więc dla ujednolicenia poszedłem w ten deseń.

ten artykuł o brzankach kochających słońce i rośliny?

fotki wrzucę później, ale faktycznie poczyniłem nowy zaciąg tej ryby w ze 2 sztuki mają lekko opuszczony ogon (końcówka kręgosłupa wygięta w dół)

na razie nie daję torfu bo to sklepówki z kranówki, a co do temperatury to akurat dałem środekSmile

Oczywiście wiem - wielkie wyspy są zdominowane przez karpiowate (brzanki), wiec pewnie można je wrzucać to każdego rodzaju zbiornika i typu wód.

ciekawym dlaczego "...prawie idealny"
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Zatem #1 można edytować i poprawić nazwę ryby Wink

Tak ten artykuł, ale w nim nie ma nic o takiej brzance (czteropręga ? WTF?) Po za tym są tylko Puntius.

Prawie idealne przez ten brak torfu. Spokojnie można dawać go już.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(23-10-2012, 00:28 AM)Killifish napisał(a): Zatem #1 można edytować i poprawić nazwę ryby Wink

Tak ten artykuł, ale w nim nie ma nic o takiej brzance (czteropręga ? WTF?) Po za tym są tylko Puntius.

Prawie idealne przez ten brak torfu. Spokojnie można dawać go już.

"czteropręga" - tetrazona czyli sumatrzańska - myślałem, że załapieszTongue

Barbusa musiałem gdzie indziej zobaczyć

torf będzie (w pewnym sensie).

Pozdrawiam. Christo

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Tja, tylko nadal nie wiem gdzie ten Barbus. Tongue


Nie ważne, łacińskie nazwy, przynajmniej głupoty nie wychodzą potem.

Po za tym, zbiornik podoba się.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Jest tak dziko, że aż pięknie. Osobiście dodałbym może coś, co by trochę grzebało w podłożu Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
No, bardzo ładnie Wink
Tylko tak jak mówi Killi dałbym torf na dno Wink (tylko nie liście) Smile
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(23-10-2012, 06:55 AM)Killifish napisał(a): Tja, tylko nadal nie wiem gdzie ten Barbus. :
W naszych rzekach. Big Grin

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
W literaturze sprzed ok. 10 lat zarówno sumatrzańska jak pięciopręga są Barbus, w necie jest pół na pól. w jeszcze starszej (u Freya) "czteropręga" figuruje jako Capoeta, a pięciopręga jako Barbodes. W ogóle chciałem dać Puntius w nawiasie (wbrew wszelkim zasadom), nie myślałem, że będą z tego aż takie emocjeBig Grin

Ale faktycznie zdaję się, że wszystkie popularne Barbus, parę lat temu przeniesiono do Puntius. posta poprawiłem.

PozdroSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
To nie zamieszanie a wytłumaczenie, teraz już wiesz Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Dziko, jak rzadko kiedy, bardzo mi się podoba i na pewno nie dodawał bym żadnych labiryntów.
Czuję ten klimat, kilka rybek, nie kontrolowane roślinki - taka sadzawka gdzieś daleko w lesie, spokój, cisza Smile

4 zdjęcie przypomina mi jak ostatnio penetrowałem brzegi jeziora z aparacikiem i podglądałem co dzieje się tuż pod powierzchnią Big Grin


Gratuluję podejścia do tematu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości