• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Orthochromis uvinzae

#11
ale super rybki? jaki zbiornik dla nich powinien byc? trzyma sie  w parach? i jak tu ograniczac liczbe zbiornikow...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Super sendog, ciekawi mnie co z tego wyrośnie. Bo czekam na nie Wink Trzymasz je same ?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Dobry filmik, ciekawe ryby, ładne akwarium..... I te super czerwone glonyHeart
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Fajne te mordeczki mają Smile Ciekawe jak będzie się u ciebie rozkładała agresja. Ja do Haplochromini jeszcze nie dorosłem.

Cytat:ale super rybki? jaki zbiornik dla nich powinien byc? trzyma sie w parach? i jak tu ograniczac liczbe zbiornikow...
Na pewno te 200L to minimum, ja zostałem z dwiema sztukami i miałem za mało kryjówek. Sendog na pewno powie coś więcej, ale raczej warto trzymać je jak Haplochromisy, przewaga samic i jak więcej niż jeden samiec to na pewno więcej niż 2. Dużo skał - to gatunek żyjący w bystrzach.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
W sumie to przy Ortho nie ma co patrzeć na litraż, głównie należy patrzeć na powierzchnię dna. Dno 100x40 to takie minimum minimum. Im silniejszy nurt w baniaku tym ryby bardziej się zmęczą, co równa się mniejszej agresji!
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(12-06-2018, 17:58 PM)Ruki napisał(a): W sumie to przy Ortho nie ma co patrzeć na litraż, głównie należy patrzeć na powierzchnię dna. Dno 100x40 to takie minimum minimum. Im silniejszy nurt w baniaku tym ryby bardziej się zmęczą, co równa się mniejszej agresji!
powierzchnia dna wiadomo, standardowe 200 l wlasnie taka powierzchnie maSmile chodza za mna reofilne pielegnice, ale chyba jeszcze musze z braku miejsca zaczekac.. w kazdym razie sa mocno niedoceniane i super, ze takie perelki pokazujecie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Nie wiem nawet czy ważniejsza jest powierzchnia dna czy długośc zbiornika - wydaje mieś że lepiej mieć je np. w 120-150x40 niż 100x50-60 ale czas pokaże. Przy Orthochromisach utrzymanie więcej niż jednego samca może być wyzwaniem, ale zobaczymy co będzie dalej. Na przykład w takiej typowej 200 mam obecnie 6 szt "Chomba" i nie ma żadnych wojen. Te uvinzae lubia strefę wody przejściowej między bystrzami, a spokojnymi wypłyceniami. Tam znajdują glony które głownie stanowią ich dietę (u mnie uwielbiają obgryzać te czerwone glony) natomiast drugie Ortho które mam O. kasuluensis sa bardziej detrytusożerne i szukają spokojnych mulisto-piaszczystych zatoczek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Od jakiegoś czasu miałem trzy szt od sendoga, ze spotkania WAC przywiozłem kolejne pięć. Zrobiło się ładne stadko, jedna samica nawet już inkubuje. Jeden samiec z tej grupy trafi do sendoga i jego samicy. Chciałbym utrzymać je jak najdłużej w kraju. Tylko po tygodniowej obserwacji widzę jak różnią się od moich pierwszych Orthochromis nie tylko z wyglądu, ale i z zachowania.

Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Zosiek, boski baniak. Smile

Fajnie jeśli uda Ci się z nimi tak jak z O. indermauri. Jesteś, na razie, jedyną nadzieją Ortho w kraju. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Samica już inkubuje, wiec szanse są na młode. Jak wybiorę samca i sendog go odbierze, nie będę sam w tym wyzwaniu Smile
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości