• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [63] [Azja] (in spe)] Stalking darkness

#31
Czarno to widze Tongue albo w pasy Big Grin
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Super klimat, jedynym minusem BW jest to że na foto nic nie widać, ale też tak mam Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Ziemian - Twoje BW, jak widzę na zdjęciach, wygląda blado przy tej smole Tongue
Gdy, po raz pierwszy, zobaczyłem ten zbiornik, powiedziałem tylko jedno: BW a'la Ruki Big Grin , kto już siedzi trochę lat w temacie, to wie o czym mówię Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Czarne jak pielęgnica z mojej rangi Big Grin Ale ma swój klimat.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Jest to jedno z niewielu akwariów gdzie brzanki mają swój naturalny biotop. Smile Pewnie mało kto na forum wie, ale to właśnie azjatyckie BW są najkwaśniejsze, bodajże te na bagnach Malezji(potężne pokłady torfu). Smile Mam rację Killiuszu?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Tak jest Rukiuszu Smile Mówimy o Borneo, podobnie Sumatra. BW jest tam o tyle ciekawe, że o bardzo małej zawartości tlenu. Normalne są pH 4-5 i wiele ryb w takim kwasie żyje, np. popularne Brzanki pięciopręgie, B. coccina itd.

Faktycznie, Rusty zrobiła kawał dobrej roboty z tym akwarium, bo idzie w poprawność a nie w modę i robienie z większości azjatyckich ryb, przysłowiowych gupików dla wszystkich, bo są wytrzymalsze i łatwiej adaptują się do różnych warunków, niż ryby z SA.

Kto widział "tetrazona" w BW, ten pozna piękno tej ryby, zmienność ubarwienia, soczystość kolorów, interesujące zachowania w stadzie. W prześwietlonych zbiornikach, ta ryba wygląda, jak ja w bieli Tongue Nienaturalnie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Rusty,
Wszystko super, ale czy tych brzanek nie jest za mało?
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
To ja zadam przewrotne pytanie - ilu się doliczyłeś Darku, w tym akwarium?

Spać nie mogę coś, chyba rano na ryby pojadę Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(23-07-2012, 18:27 PM)Killifish napisał(a): Ziemian - Twoje BW, jak widzę na zdjęciach, wygląda blado przy tej smole Tongue
Gdy, po raz pierwszy, zobaczyłem ten zbiornik, powiedziałem tylko jedno: BW a'la Ruki Big Grin , kto już siedzi trochę lat w temacie, to wie o czym mówię Big Grin


Kolego, moje już bardzo dawno nie widziało żadnego wywaru z szyszek czy też samych szyszek, leję samą torfiankę, a na niej nie da się zrobić tak jak to Ty piszesz smoły.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Kolego? Widzę, lekką irytację Wink
Dla Twojej wiadomości. Rusty dodaje Przesącz Torfowy i uzyskała smołę, a wywaru z szyszek ten zbiornik nie widział jeśli pamiętam Big Grin Także, argument kosmiczny. Może niech się właścicielka wypowie, jakie to tajemne mikstury dodaje do korzeni w zbiorniku Big Grin
Gdzie ten mój kubek po kawie z fusami? Tongue Rusty, nie płuczemy tego w akwarium Big Grin Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości