• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Stomatepia pindu

#31
Jak narazie inkubacja trwa. Samica ma pełny pysk, ziarna sporej wielkości w kolorze brudnej bieli. Nie włączam oświetlenia żeby nie stresowac mamy.
Killi to nie Twoja inwalidka - ona okazała się samicą Stomatepia mariae Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
No ładnieSmile Ja też się zmieniłem przez uraz mechaniczny, zatem ją rozumiem Wink

Czarne ryby, a ikra brudna biel.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Ech nerwy jak na porodówce Smile
Dzisiaj zdecydowałem się na odłowienie samicy. Tak jak się spodziewałem po złapaniu do siatki samica wypuściła cały miot. 12 maluchów z jeszcze nie wchłoniętymi woreczkami. Maluchy odłowione narazie w siatce i kotniku. Zabieram je dzisiaj ze sobą do osobnego zbiornika w domu. Mama wróciła do ogólnego zbiornika.
Zaczynają pływać w kotniku więc powinno być OK. Podobno rosną bardzo szybko. Człowiek z Singapuru dość dobrze opisywał odchów młodych.
Według mnie najlepiej do rozrodu wybarć jednogatunkowy zbiornik i po tarle odłowić samca z resztą samic pozostawiając mamę na spokojne macierzyństwo w akwarium tarliskowym.
Trzymajcie kciuki może uda się dzisiaj kilka fotek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Krzysiek, wiesz, że u Barombików bywa tak, że samiec pomaga w opiece samicy. Nie pamiętam czy obserwowano to u S. pindu, ale może w ich wypadku najlepszą opcją jest trzymanie pary osobno? Pytałeś się Jerome (westafrica) o doświadczenia z tym gatunkiem?

Tak czy siak trzymam kciuki za odchowanie maluchów Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Z opisów człowieka z predatoryfishkeepers nie wywnioskowałem żeby samiec tez uczestniczył w odchowie młodych. Piotrek nigdy tego nie słyszałem w kontekście S. pindu natomiast wydaje mi się, że warto byłoby to sprawdzić pozostawiając parę tarlaków samotnie w akwa.
Póki co maluchy słodko śpią już w domu w kotniku Smile Trzymajcie kciuki. Kolejne tarło powinno nastąpić po miesiącu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Maluchy już przeniesione do osobnego zbiornika - jeden nie przeżył. Maluch zmarł zanim zakończyła się resorpcja woreczka żółtkowego. Zostało 11 sztuk narybku. Na szczęście na razie reszta czuje się dobrze. Zaczęły pływać i przyjmują pokarm. Sa dość płochliwe więc trudno im zrobić zdjęcie ale jedno się udało.

   

Co do dorosłej pary. Wygląda na to, że rzeczywiście się dobrały na stałe. Pływają wspólnie w odległości od pozostałych dwóch samic.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Brawo, ciekaw jestem jak będzie zmieniała się pigmentacja u narybku. Nie jedź do Afryki, zostań i rób zdjęcia Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Kolejna samica podeszła do tarła w weekend. Inkubuje kilka jaj choć wydaje mi się, że mniej niż poprzednia. To może być dowód, że te ryby nie są monogamiczne. Samiec rozpoczął tarła z dwoma samicami. Zobaczymy czy kolejna samca zareaguje na tarła innych samic i także złoży ikrę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Dzisiaj udało mi się zrobić dość wyraźne zdjęcie jednego z maluchów. Po 20 dniach maluchy mają około 1,8-2,0 cm i rosną naprawdę bardzo szybko. Część z nich jest ciemna jak ten na zdjęciu ale prawie połowa ma jasno brązowy kolor (raczej mniejsze osobniki).
Szukam dla części z nich nowego domu u kogoś kto pasjonuje się pielęgnicami z Afryki Zachodniej.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
OMG.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości