• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Stomatepia pindu

#21
Hmmm jak narazie bez zmian. Wydaje mi się jednak, że samica z odgryzionym ogonem powyżej na zdjęciu 2 to jednak nie S. pindu lecz S. mariae.
Agresywna wobec wszystkich innych ryb w akwarium. Odławiam ją od resztyh pindu - ostatnio obserwowałem próby tarła między dwoma osobnikami, ale skutecznie zostały przeganiane przez osobnika "mariae".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Pisałem w maju, że to mój faworyt Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(10-02-2013, 20:54 PM)Sendog napisał(a): Hmmm jak narazie bez zmian. Wydaje mi się jednak, że samica z odgryzionym ogonem powyżej na zdjęciu 2 to jednak nie S. pindu lecz S. mariae.
Przeszło mi to przez myśl, jak zobaczyłem poprzednie zdjęcie "złamańca", ale nie chciałem siać zamętu... Dobrze, że pozostałe czarnulki mają się ku sobie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Dzisiaj w pracy miałem dzień obserwacji bo para Stomatepii (są w zbiorniku w pracy) wreszcie podchodziła do tarła. Samica miała piękne pokładełko, a ryby około 3 godziny tańczyły wspólnie. Niestety ikry nie widziałem. Mam nadzieję, że jak jutro wrócę do pokoju to samica nie będzie jadła Prosi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Trzymam kciuki, ba wyłamałem je. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Super! Ale się cieszę Smile Skoro samiec wybrał sobie kobitkę to już raczej będzie się jej trzymał. Powodzenia Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Chłopaki - samiec ma do dyspozycji 3 laski. Jak narazie jedną się w ogóle nie interesuje, jedna jest lekko poobgryzana a z trzecią próbował podejśc do tarła. Podmiana wody (dość spora) i tygodniowe tuczenie mrożonkami zachęciło je do amorów. Ci co je rozmnożyli twierdzą, że potrzeba kilku prób aby doczekać się narybku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Samica wreszcie miętoli kawior. Przerwa świąteczna chyba im służyła bo tarło wreszcie odpaliło. Nie liczę na pozytywny efekt pierwszego tarła ale to dobra wiadomość, że zaczęły się udane tarła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Smile Pierwsze tarło w Polsce? Raczej tak. Oby były udane i parę sztuk narybku znalazło nowe domy w polskich akwariach. Trzymam kciuki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
I to ta "moja" inwalidka? Wink Nowe domy czekają Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości