• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Stomatepia pindu

#81
(18-02-2017, 20:56 PM)piotrK napisał(a): Jednak je zostawiasz? Dobrze by było, bo trochę Sendog młodych wydał, a i tak jest ryzyko że gatunek zniknie z naszych akwariów.

U mnie kolejna samica nosi i odłowię jeszcze jeden miot żeby jakoś zabezpieczyć u nas gatunek. Jutro wstawię fotki aktualnych maluchów bo wyglądają świetnie Smile
 Wiesz jak jest ze sprzedażą takich ryb Wink Są, aranż zmieniłem na taki jak powinien być, może i moje coś wymyślą za jakiś czas z jakimiś jajami...Po dosypaniu im liści widzę, jeszcze mniej niż do tej pory. Uwielbiają się w nich ganiać, przeganiać i kotłować, dlatego pod wątpliwość stawiam dołożenie jakiegoś towarzystwa Sad Z Barombi raczej niczego nie znajdę, a inne, jak wyżej
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
Na biotopowe towarzystwo spoza pielęgnic raczej są nikłe szanse, a na inne gatunki trzeba poczekać. Myślę, że możnaby z nimi trzymać Pungu maclareni. Jeżeli nie uda mi się zdobyć wymarzonych Myaka to na nie będę polował.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Pungu niby łatwiej, ale też ich nie ma nigdzie od dawna...Ale Myaka to chyba cud żeby zdobyć
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
(18-02-2017, 21:27 PM)Marcin napisał(a): Pungu niby łatwiej, ale też ich nie ma nigdzie od dawna...Ale Myaka to chyba cud żeby zdobyć
Czekam na okazję 15 lat. Poczekam jeszcze trochę Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
(18-02-2017, 21:42 PM)piotrK napisał(a):
(18-02-2017, 21:27 PM)Marcin napisał(a): Pungu niby łatwiej, ale też ich nie ma nigdzie od dawna...Ale Myaka to chyba cud żeby zdobyć
Czekam na okazję 15 lat. Poczekam jeszcze trochę Wink

OkokOkokOkokOkok Respect!! Smile

Wracając do towarzystwa : z Barombi marne szanse na zdobycie jakiegokolwiek gatunku. Inne?
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
Szukasz towarzystwa pielęgnicowego czy rozpraszaczy? Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
(19-02-2017, 12:20 PM)Marcin napisał(a):
(18-02-2017, 21:42 PM)piotrK napisał(a):
(18-02-2017, 21:27 PM)Marcin napisał(a): Pungu niby łatwiej, ale też ich nie ma nigdzie od dawna...Ale Myaka to chyba cud żeby zdobyć
Czekam na okazję 15 lat. Poczekam jeszcze trochę Wink

OkokOkokOkokOkok Respect!! Smile

Wracając do towarzystwa : z Barombi marne szanse na zdobycie jakiegokolwiek gatunku. Inne?
Problemy są takie:
3 gatunki karpieńcowatych, które tam występują (Aphyosemion oeseri, podgatunek Epiplatys sexfasciatus, Procatopus sumilis) zostałyby wciągnięte przez dorosłe Pindu. Pewnie z Sarotherodonami i Pungu, czy Myaka można by je trzymać

Dwa gatunki sumów (Clarias walkeri i C. maclareni) dorastają do 20-30 cm więc zjedzą każdą pielęgnicę z jeziora.

Brzana (Barbus batesii) dorasta do 40 cm.

Pomijam że z tego wszystkiego w handlu bywają dostępne tylko E. sexfasciatus (ale pewnie nie ta odmiana/podgatunek) oraz Procatopus similis.

Polecam literaturę artykuły Ethelwynn Trewavas pt. "Ecological studies on crater lakes in West Cameroon Fishes of Barombi Mbo" - to skarbnica wiedzy o jeziorze, choć został opublikowany w 1972 roku. Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
(19-02-2017, 12:28 PM)piotrK napisał(a):
(19-02-2017, 12:20 PM)Marcin napisał(a):
(18-02-2017, 21:42 PM)piotrK napisał(a):
(18-02-2017, 21:27 PM)Marcin napisał(a): Pungu niby łatwiej, ale też ich nie ma nigdzie od dawna...Ale Myaka to chyba cud żeby zdobyć
Czekam na okazję 15 lat. Poczekam jeszcze trochę Wink

OkokOkokOkokOkok Respect!! Smile

Wracając do towarzystwa : z Barombi marne szanse na zdobycie jakiegokolwiek gatunku. Inne?
Problemy są takie:
3 gatunki karpieńcowatych, które tam występują (Aphyosemion oeseri, podgatunek Epiplatys sexfasciatus, Procatopus sumilis) zostałyby wciągnięte przez dorosłe Pindu. Pewnie z Sarotherodonami i Pungu, czy Myaka można by je trzymać

Problem ogólny jest taki, że nie ma nic innego z Barombi na rynku ... Szczupieńczyków nawet nie brałem pod uwagę, bo nie chcę

Sumy odpadają również, bo przy pindach źle mieć ryby grzebiące w dnie Wink

Procatopus nie do tego akwarium- za ciepło Wink a poza tym mam dziwny ( czyt. ogromny szacunek ) stosunek do endemitów Smile
O jeziorze naczytałem się dość sporo, czy natknąłem się w poszukiwaniach na pozycję , o której mówisz- nie wiem. Sprawdzę, dziękuję Smile


Jeśli chodzi o towarzystwo dla pind, bardziej mi chodzi o to co ktoś miał i się sprawdziło... Bo reszta j/w
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#89
Epiplatys sexfasciatus zostałyby na pewno zjedzone? To przecież jeden z większych szczupieńczyków, który rośnie do +/- 10cm :o.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#90
(19-02-2017, 12:58 PM)Papja napisał(a): Epiplatys sexfasciatus zostałyby na pewno zjedzone? To przecież jeden z większych szczupieńczyków, który rośnie do +/- 10cm :o.
Zajadą je...wytrwałe są bardzo Big Grin Obsada mojego akwarium po wpuszczeniu Stomatepia skurczyła się w kilka dni do tylko Stomatepia Wink
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości