• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Warte obejrzenia - CA

#1
Myślę, że każdy z nas w wolnej chwili przekopuje internet w poszukiwaniu ciekawych zdjęć pielęgnic. Wklejajcie w tym temacie linki do fotek wartych obejrzenia Smile

Ja zacznę od osoby z USA, która co jakiś czas publikuje swoje fotki na różnych forach. Część z Was pewnie dobrze zna ryby tego człowieka. Mimo, że jego ryby są moim zdaniem nieco zbyt podpasione, to jego zdjęcia zawsze robią na mnie wielkie wrażenie.

http://www.cichlid-forum.com/phpBB/viewt...&highlight=
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
No zdjęcia Morrella są świetne, aczkolwiek wymieniony przez Ciebie zonatus poza kolorami to dobrze nie wygląda... no i te zamki w akwariach Big Grin

To i ja coś wkleję, właściwie nie zdjęcia:




Filmy pokazujące pielęgnicowy domek mistrza, czyli Jean'a Claude Nourissat. Szczęśliwi Ci, którzy mieli kiedyś okazję go zobaczyć na żywo. Te największe akwaria miały ponad 10.000 Litrów.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(02-04-2011, 00:51 AM)piotrK napisał(a): No zdjęcia Morrella są świetne, aczkolwiek wymieniony przez Ciebie zonatus poza kolorami to dobrze nie wygląda... no i te zamki w akwariach Big Grin

Mówisz też o otłuszczeniu ryby? Zamki dają radę heh Tongue

(02-04-2011, 00:51 AM)piotrK napisał(a): Filmy pokazujące pielęgnicowy domek mistrza, czyli Jean'a Claude Nourissat. Szczęśliwi Ci, którzy mieli kiedyś okazję go zobaczyć na żywo. Te największe akwaria miały ponad 10.000 Litrów.

Dzięki, nigdy nie widziałem tych filmów. Czy te akwaria jeszcze istnieją? Niktóre ryby to też niezłe grubasy. Trzeba też przyznać, że mimo słusznych rozmiarów, to dobór obsady wydaje się średni. Mówię np. o kwestii żywieniowej i możliwości krzyżówek. Ciekawe czy takie przegęszczenie to jedyny sposób, by utrzymać spokój w takich akwariach.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A wśród madagaskarskich była jedna wielka "frontoza" Tongue
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(02-04-2011, 18:17 PM)Krzysiek S napisał(a): powiem szczerze- nie widziałem wcześniej tych filmów, ale niestety nie zachwyciły mnie one, co do pielęgnic z CA to w większości były to chyba bardzo 'wiekowe' egzemplarze i może przez to ich wygląd był mało atrakcyjny, jednak zestawienie ryb nie najlepsze (w jednym z akwariów pływała sobie nawet T. buttikoferi), natomiast pielęgnice madagaskarskie wyglądały dobrze, aż się zachciewa
Mnie się podobają, choć faktycznie akurat zestawianie krówek (Paratheraps, Vieja) z drapieżnikami (Petenia, Parachromis) nie uważam za idealny. Ale rybki parę latek na pewno miały.
Madagaskarskie jeszcze lepiej. I ten basenik na zewnątrz, a w nim para Paretroplus nourissati strzegąca narybku Rolleyes
Cytat:Dzięki, nigdy nie widziałem tych filmów. Czy te akwaria jeszcze istnieją? Niktóre ryby to też niezłe grubasy. Trzeba też przyznać, że mimo słusznych rozmiarów, to dobór obsady wydaje się średni. Mówię np. o kwestii żywieniowej i możliwości krzyżówek. Ciekawe czy takie przegęszczenie to jedyny sposób, by utrzymać spokój w takich akwariach.
Przy takiej obsadzie ewentualne "błędy natury" wystarczyło nie odławiać, i po problemiku, tak podejrzewamWink Co do przegęszczenia... nie będę dyskutował bo sam nie mam doświadczenia, mimo to tego faceta uważam za kogoś, kto znał się na rzeczy.

Same akwaria chyba już nie istnieją... J.C. Nourrisat zmarł w 2003 rokuSad
Topielec napisał(a):Mówisz też o otłuszczeniu ryby?
Tia...Dodgy
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Bardzo fajny zbiorniczek z niewielkimi pielęgnicami. Trafia w mój gust Smile

http://ciclidos.foro-activo.es/t228-250-...s-pequenos
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Fajowe kamyczki, takich będę szukał. Ale piasek za jasny.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Kolejna swietna stronka http://bernard.cichlid.free.fr/groupe-am...0cent.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
http://cichlidconnection.com/index.php?p...Herichthcy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
lukhil - bardzo fajne stronki - szczególnie ta pierwsza stronka Big Grin.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości