• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Leczenie wiciowców w 1350 litrach

#11
(23-05-2023, 17:52 PM)Ruki napisał(a):
(23-05-2023, 15:16 PM)marlowe napisał(a): czyli sypnąć na oko na taki mix proszek metro czy proponujesz jakąś konkretną gramaturę?
(22-05-2023, 20:46 PM)Ruki napisał(a): Dla paletek masz świetną alternatywę- shrimpmix, do którego na ostatnim etapie(tężenia) możesz dodać sproszkowany metronidazol:
> https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=9037
Zaleca się 1 gram metro na 100 gramów pokarmu.

dZIĘKI,
jutro dotrą do mnie agar i reptivite i robię shrimp-mix. Dam znać jak przebiegał proces leczenia.
Ale tak z ciekawości Was zapytam, miałem rozmowę z pewnym starszym hodowcą paletek, ze 30 letni staż, z tego samego powodu co w tym temacie było napisane, powiedział mi żebym nie robił miksów na bazie serc wołowych, tez poleca mix-shrimp, tyle że on kupuje gotowca "Ichthyo Tropic - Discus Life Czosnek plus", to dla tych co by im szkoda czasu było na robienie własnych miksów, polecacie ten pokarm??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Gotowce jak to gotowce, są okej rozwiązaniem, ale lepiej mieć pełną kontrolę nad tym co dajemy do miksu i jak jest przechowywany.

Z dodatków roślinnych polecam sproszkowaną spirulinę oraz chlorellę- ale te ze sklepów ze zdrową żywnością. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Witam, to jeszcze raz ja, zrobiłem shrimp-mix w/g przepisu, ale powiem Wam ze dla duzych palet to za małe drobinki unosza się w wodzie, albo za bardzo zmieliłem, albo to nie pokarm dla duzych ryb, małe owszem skubia az miło, ale 15 cm palety szukaja tylko duzych kawałków....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Przecież takie mixy to często podstawa diety w hodowlach paletek, trzeba tylko odpowiednio wycyrkulowac ilość żelatyny czy agaru.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
a mozna teraz po czasie zagęścić agarem?
(08-09-2023, 15:55 PM)Papja napisał(a): Przecież takie mixy to często podstawa diety w hodowlach paletek, trzeba tylko odpowiednio wycyrkulowac ilość żelatyny czy agaru.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Niezbyt, bo musiałbyś całość rozmrozić i rozbełtać na nowo
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ja z tego co pamiętam uzyłem pierwotnie agaru, tyle, że może za mało, ale zona mi gada że to się miesza na ciepło, jak ona robi np. sosy z papryk i pomidorów na zimę to wszystko grzeje w garnku i dodaje agar, wtedy to się ładnie zageszcza czy nawet utwardza
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości