• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowe ryby- szybki oddech, złożone płetwy

#11
(16-03-2023, 09:30 AM)kojot99 napisał(a): A ja mam pytanie co to za korzenie tam masz?

Brzoza
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(16-03-2023, 10:36 AM)Łuka$z napisał(a):
(16-03-2023, 09:30 AM)kojot99 napisał(a): A ja mam pytanie co to za korzenie tam masz?

Brzoza

Ja kiedyś miałem suche gałęzie wierzby i jak zaszły śluzowcem to też mi skalary zaczęły wariować. Po podmiance i wyjęciu gałęzi problem się skończył.
[-] Post kojot99 otrzymał 1 polubień od:
  • Łuka$z
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Możliwe że dzisiaj przyjdzie mlp.
Sposób podania leku zaproponowany przez sprzedawcę, pisał że to jest jedyna słuszna metoda: 
"5ml na 100 litrów wody
Jeśli masz akwarium 576 litrów to netto będzie jakieś 500 litrów
Proponuję podczas pierwszej kuracji zapodać im 30ml. MLP rozpuść w wodzie z akwarium najlepiej rozmieszać dokładnie blenderem lub mixerem w 1,5/2 L wody. Filtracja musi pracować + mocne napowietrzanie. Ryb nie karm przez 5 dni. 6 go dnia zacznij karmić delikatnie. 7 dnia podmiana 30% wody proponuję podnieść TDS do 120-150 bo to ryby to nie są dzikusy na 100%. 8 dnia obserwuj ryby i karm delikatnie aż i tak do 10 dnia."

Dawkowanie które znalazłem gdzieś w necie, wyskoczyło w wyszukiwarce z jakiegoś forum akwarystycznego:
- I tura -
1. dzień - 5 ml/100L
2. dzień - przerwa
3. dzień - 5 ml/100L
4.- 10. dzień - przerwa

Podmiana 20-30%

- II tura -
11. dzień - 5 ml/100L
12. dzień - przerwa
13. dzień - 5 ml/100L
14. dzień - przerwa
15. dzień - podmiana wody i filtracja przez węgiel aktywny przez 24h
UWAGA: podane dawkowanie przy czystym szkle ! W przypadku akwa z roślinami i podłożem wszystkie dawki x2 tzn. 10ml/100L i po podaniu odczekać chwile i porządnie zamieszć w podłożu. Zalecane są również przy takim zbiorniku 3 tury leczenia.

Który sposób zastosować ? Chyba że ma ktoś jakiś inny sprawdzony ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Cześć, ja bym nic nie dawał.. Ryby smigają po akwa, co prawda są wychudzone i szybko oddychają ale obserwował bym i nic nie robił...Może spróbuj kupić żywa dafnię lub wodzenia i daj im. Żywy pokarm podziała stymulująco i powinny go zjeść. Pozniej łatwiej przyjmą mrożonki..
Dopuki soć tam jednak jedzą, nie przejmował bym się wypluwaniem. To naturalny odruch. Nie jedza byle czego i sa wybredne. Wiem ,że są gatunki które wsuwają wszystko jak leci , ale altumy do nich nie należą
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(17-03-2023, 12:09 PM)galimedes napisał(a): Cześć, ja bym nic nie dawał.. Ryby smigają po akwa, co prawda są wychudzone i szybko oddychają ale obserwował bym i nic nie robił...Może spróbuj kupić żywa dafnię lub wodzenia i daj im. Żywy pokarm podziała stymulująco i powinny go zjeść. Pozniej łatwiej przyjmą mrożonki..
Dopuki soć tam jednak jedzą, nie przejmował bym się wypluwaniem. To naturalny odruch. Nie jedza byle czego i sa wybredne. Wiem ,że są gatunki które wsuwają wszystko jak leci , ale altumy do nich nie należą

Żywy wodzień dostają od poniedziałku, nic innego w mojej okolicy poza wodzieniem i ochotką nie znalazłem, na ochotkę się nie odważę. To właśnie po wodzieniu 4 sztuki mają pełne brzuszki, 2 są płaskie z czego jeden to nie jestem pewien czy w ogóle coś zjada. To że plują pokarmem to mi aż tak nie przeszkadza ale ten odruch plucia mają cały czas, nie tylko podczas karmienia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Takie plucie pokarmem to często objawy ataku przywr skrzelowych czy wiciowców. MLP jest stosunkowo łagodnym(dla ryb) lekiem, dawka 5/100 jest uniwersalną i nie zaszkodzisz nią.

Ryby jednak powinieneś cały czas karmić, bo trzeba je szybko podfutrować, by zobaczyć czy w ogóle coś z tego jedzenia wchłaniają.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: Łuka$z
#17
Niestety 2 ryby nie przeżyły. Dzisiaj koniec drugiej tury leczenia MLP. Ryby wyglądają lepiej ale jedzą TYLKO żywego i mrożonego wodzienia, za tydzień w zoologu ma być żywa artemia i mam nadzieję że im posmakuje. 

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości