• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 100x45x45 pielęgnice miodowe

#31
W zbiorniku z miodowymi dzieje się dużo cały czas Wink kolejne tarło. Uwielbiam te ryby, to mój pierwszy gatunek gdzie udało się wychować narybek.


Załączone pliki Miniatury
               
[-] Post matheo otrzymał 3 Lubię to od:
  • piotrK, stefan212020, takro
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Gratulacje, takie "rodzinne" akwaria z małymi centralsami są najlepsze. Na mój zbiornik jednogatunkowy też nie mogę się napatrzeć.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Tak zaglądam na ten wątek i chyba zrezygnuje u siebie z jednogatunkowego akwarium z jednym samcem thomasa i porozglądam się za miodówkami. Bo chyba w 90x40x40 dały by radę ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Tak ale zdecydowanie jedna para. Sam się zastanawiam czy nie wydać jednego samca i tych 3samic które zostawiłem sobie z myślą o nim.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Tarło było, wysyp narybku był Rotfl zostało może 10sztuk - Młodzież z poprzedniego miotu sprawnie sobie radzi. Chociaż dwie sztuki dostały takie bęcki że odeszły z tego świata za podjadanie młodych. Finalnie pewnie bilans na 0 wyjdzie. Myślę nad tym czy nie zostawić tylko jednej pary. Gdyby ktoś był chętny na samca + 3 samiczki to priv.


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
A skąd jesteś? Bo jak by transport był do ogarnięcia to może bym się skusił.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Kolejne młode u mojej pary, ciężki żywot mają przy 12 podrostkach z pierwszego tarła, z ostatniego tarła nie zostało nic. Ale ogólnie ryby rosną i mają się świetnie, zdecydowałem że sprzedam drugiego samca z trzema samicami i wszystkie młode z pierwszego tarła. Gdyby był ktoś chętny na zakup to walcie śmiało. Trochę wtedy zmienię wystrój i zostanę przy jednej parze + ewentualnie jakieś towarzystwo jak u Rocio.


Załączone pliki Miniatury
                       
[-] Post matheo otrzymał 2 Lubię to od:
  • dzikakuna, galimedes
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Jednogatunkowe akwaria rządzą !! Smile Daj im tylko proszę jakąś dużą roślinę pływającą.. Widziałem ,że miodowe mają wrodzoną skłonność do zawieszania larw na korzeniach tej rośliny. Miło by było to zaobserwować... Co Ty na to.. pływająca paproć była by idealna.. Ma duże korzenie i szybko rośnie.. Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
[-] Post galimedes otrzymał 1 polubień od:
  • dzikakuna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Chyba szykuje się kolejne przemeblowanie w zbiorniku, nie jestem do końca pewny bo korzeń widoczny na zdjęciu ma metr długości, ale tak myślę czy gdyby pod korzeń wrzucić większą ilość kamieni to dało by to wystarczająco przestrzeni na dwie pary miodowych, przy obecnym układzie ewidentnie drugiemu samcu brakuje rewiru... Bezradny co myślicie?


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Myślę, że powinno. Możesz dodatkowo obsadzić go jakimiś roślinami, np. mikrozorium.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości