• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Odwiedziny C.pl w Płockim Zoo

#11
   

Nie przepadam za zoo, ale wszelkie akwarystyczne atrakcje zawsze mnie interesują. Tym bardziej chciałem się spotkać z panem Krzysztofem Kelmanem. Jak już było wspomniane wspaniała wiedza i chęć opowiadania sprawiły, że czas nam bardzo szybko uciekł. Nie wiadomo kiedy zrobiło się późne popołudnie i czas zamknięcia zoo.

Dowód na to jakie wrażenie zrobiły na adminie szczupaczki

   

podobno siedzi tam po dzień dzisiejszy i wypatruje rybek Tongue

Co do palca kuny w akwarium z piraniami coś tam mi się udało złapać.

   

Akwaria, oprócz litraży i filtracji niczym mnie nie zachwyciły, ot takie dla żeby kilka sekund zerknąć Tongue

   

   

   

Z Rukim zwróciliśmy uwagę na wielkość Steatocranus casuarius, nigdy wcześniej takich wyrośniętych szt. nie widziałem na oczy.

   

Końcowa fota wiadomo skąd może pochodzić Big Grin

   
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

[-] Post Zimna Zośka otrzymał 1 polubień od:
  • macioch
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
W ogóle w zoo jest mnóstwo fajnych tabliczek typu "bawiąc uczyć, ucząc bawić", nie widziałem tego gdzie indziej i jest to świetny pomysł.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Super relacja Rotfl Dobrze widzieć że Team jest w formie. Też muszę się wybrać zwiedzić Zoo bo jak byliśmy ostatnio z Papją to po zwiedzeniu akwarystyki tak się zagadaliśmy z dyrektorem Kelmanem że z reszty to już wuja zobaczyliśmy Rotfl
[-] Post macioch otrzymał 1 polubień od:
  • Papja
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(23-03-2022, 13:32 PM)piotrK napisał(a): Mnie osobiście niemal ścięły z nóg cudowne Potamotrygon leopoldi

Duże już są? Dawno ich nie widziałem a ostatnio były niewiele większe niż spodek ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(24-03-2022, 20:56 PM)tuptuś napisał(a):
(23-03-2022, 13:32 PM)piotrK napisał(a): Mnie osobiście niemal ścięły z nóg cudowne Potamotrygon leopoldi
Duże już są? Dawno ich nie widziałem a ostatnio były niewiele większe niż spodek ;-)
Te są już dorosłe, samice ponad 50 cm. W innym baniaku były młode Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości