• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rio Tamasopo

#11
Żeby mi nie przeszło i pomysł nie spalił na panewce zamówiłem ryby Smile Czyli pame zaklepane, a Niemiec ma wysłać montezumy w przyszłym tygodniu, jak się trochę ociepli - a więc bliżej niż dalej jest. Teraz tylko zbiornik ogarnąć i rośliny, a to zawsze łatwiej niż ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ekstra, czekam na relację. W ogóle to mam wrażenie że CA wraca do łask na forum Cool
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Szkoda,że nie dałeś znać:-( Też byłbym chętny na montezumy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Spokojnie, przecież nie biorę 4 szt - negocjuję wszystko co ma w wielkości nadającej się do wysyłki, więc jakiś naddatek - mam nadzieję - będzie, to się podzielę Smile Na teraz stanęło na 15 sztukach, ale jeszcze nie wiem jaki rozkład płci - ale myślę, że ze dwie - trzy pary się z tego wykroi do odstąpienia. Też nie chcę zostać z 5 -6 samcami, bo się będą lać, a nie mam już zbiorników, żeby to rozdzielać, za dużo tych mieczyków u mnie - no a każdy musi być osobno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
I to jest dobra wiadomość:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Podobna rzeka jest opisana w czasopiśmie czeskim z linku z tego tematu https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=8550 strona 42. Tam też występują X.montezumae.

Polecam hodować w większej grupie. U mnie harem 1+2 był bardzo płochy w 240l, a akwarium moim zdaniem na styk było dla tych ryb, bo są bardzo szybkie.
Dodanie kilku gupików ośmieliło je bardziej. 
Ponadto były bardziej aktywne jeśli był włączony falownik. Cała grupa ustawiała się pod nurt i utrzymywała w miarę stałą pozycję.
Ryby u mnie były tak płoche że dwie wyskoczyły podczas podmiany wody, a później nie mailem okazji dokupić samca.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Dzięki za link, na pewno się przyda. Celuje w większą grupę, także ok 10 szt będzie. No i długość docelowego baniaka ok 120 cm. Najgorzej zapewne będzie z roślinami, a chcę je mieć choćby dla mieczyków - zobaczymy, czy pielęgnice dadzą im przetrwać
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Przyjechały mieczyki - zapakowane w sposób niemiecki, czyli z kartonem ledwo w drzwi się zmieściłem - teraz aklimatyzacja i kwarantanna - jak się trochę uspokoją, postaram się wrzucić zdjęcia w osobnym temacie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Super, czekam na fotki Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Drugi dzień w kwarantannowym i bez szans na zdjęcie. W życiu nie miałem tak szybkich, płochliwych i skocznych mieczyków. Może przez weekend się uda coś pstryknąć. Na tą chwilę jedyne co mogę stwierdzić, że Niemiec się przyłożył aż za bardzo do tego, żeby była przewaga samic i dał układ 3 + 12. Jak dla mnie to wymarzone mieczyki, więc ślepię w akwarium w każdej wolnej chwili. Trzymają się grupą, razem robią zwroty uciekając w rośliny. Zastanawiam się czy ich tymczasowo, albo może i na stałe nie połączyć z P. mexicana, może to je ośmieli. Tylko baniak z mexicanami mam bez przykrycia, to strach. Albo z Priapella compressa, bo też się pojawiła możliwość ściągnięcia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości