• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zmiany, zmiany, zmiany

#31
(25-05-2021, 20:49 PM)novi napisał(a): Jest potencjał - trzeba czasu i cierpliwości
Mam jedno i drugie...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Żaglowce siedzą dosyć nisko. Czy po zgaszeniu światła nie przenoszą się do góry?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Biorąc pod uwagę jak wyglądał poprzedni baniak to nie mogę się już doczekać rozwoju tego Smile Jak chcesz możemy przenieść temat do prezentacji, chyba że postawisz osobny wątek?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(25-05-2021, 23:04 PM)mimo12 napisał(a): Żaglowce siedzą dosyć nisko. Czy po zgaszeniu światła nie przenoszą się do góry?

Różnie z tym bywa, generalnie pływają po całym zbiorniku, ale mam na pewno jedną parę, która co jakiś czas się wyciera i składa ikrę zawsze z lewej strony zbiornika i wtedy reszta grupuje się z prawej strony, zajmując 1/4 zbiornika. Od czasu porządków w zbiorniku wytarły się już 2 razy, ikrę zjadają inne ryby.

(26-05-2021, 09:57 AM)piotrK napisał(a): Biorąc pod uwagę jak wyglądał poprzedni baniak to nie mogę się już doczekać rozwoju tego Smile Jak chcesz możemy przenieść temat do prezentacji, chyba że postawisz osobny wątek?
Jak chcesz, możemy i przenieść do prezentacji... Poprzednio była dżungla bo chciałem mieć dużo roślin, ale im dłużej czytałem forum i oglądałem zbiorniki innych, zwłaszcza te klasyczne BW to dochodziłem do wniosku, że zbiornik bez roślin zagracony jakimiś kijami tez ma swój urok. Na pewno jest więcej miejsca do pływania dla ryb, a chyba właśnie o to chodzi, żeby to one dobrze się czuły. Ciężko mi było rozstać się z mchem, ale też wiem, że mech jest bardzo upierdliwy, zwłaszcza te szybko rosnące odmiany, jak np Vesicularia (Christmas czy Weeping), czy Taxiphyllum (Java, Tajwan) więc postanowiłem zostawić mech ale wolnorosnący, mały. Postawiłem na Fissidens. Z pozostałych roślin postawiłem na Echinodorus macrophyllus,  Pistia, Hydrocotyle leucocephala, Eichhornia crassipes, Nymphaea gardneriana i więcej na pewno nie będzie. Eichhornia rośnie jak głupi, codziennie widać przyrost rośliny, ciekawe, czy zakwitnie? Na ścianę nad akwarium zaplanowałem rośliny z SA, z lasów deszczowych rosnące w wilgotnych warunkach z jednym wyjątkiem- Asparagus.
Kilka roślin na ścianie padło i nie wiem, czy to jakiś mój błąd, czy rośliny z OBi tak mają? Zdecydowana większość ma się dobrze i widać delikatne przyrosty. Czekam, aż zarośnie 
Ale co do zbiornika to mogę powiedzieć jedno, ryby lepiej się prezentują na tle patyków, niz lasu, i chyba lepiej się czują.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
tak wygląda całość
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Jak zarośnie ogród wertykalny będzie jeszcze lepiej Smile super. Jak zakończę budowę planuje coś takiego w salonie. Dlatego mam pytanie - co napędza ten ogród? W sensie jedna pompa większa, kilka mniejszych. Jak to rozwiązałeś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
A ja widzę tu problem - większość roślin z tego ogrodu potrzebuje dużej wilgotności w powietrzu ... a drewno we wnetrzu nie za bardzo
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(29-05-2021, 10:23 AM)michal_kov napisał(a): Jak zarośnie ogród wertykalny będzie jeszcze lepiej Smile super. Jak zakończę budowę planuje coś takiego w salonie. Dlatego mam pytanie - co napędza ten ogród? W sensie jedna pompa większa, kilka mniejszych. Jak to rozwiązałeś?
Jedna pompa Aqua Nova NPH 1300. Na górze, na całej szerokości jest linia kroplująca i pompa daje radę przepchnąć wodę przez całość. Pompa oczywiście zanurzona jest w akwarium. Nadmiar wody spływa do rynienki, w rynience mam Hydrocotyle leucocephala w ramach eksperymentu, z rynienki woda trafia do zbiornika.

(29-05-2021, 12:24 PM)novi napisał(a): A ja widzę tu problem - większość roślin z tego ogrodu potrzebuje dużej wilgotności w powietrzu ... a drewno we wnetrzu nie za bardzo
Mamy w domu dużo roślin, które potrzebują wilgotnego otoczenia, niektórym włączamy nawilżacze, niektóre zraszamy RO a z drewnem w domu nic się nie dzieje i tak od lat. Całe drewno w domu mam impregnowane gruntem i dwa razy impregnatem z woskiem. Zero problemów. I jeszcze jedna kwestia, mieszkamy w lesie i mamy mikroklimat, także wilgotne powietrze mamy praktycznie zawsze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Mały update, Gujanki po 2 miesiącach nieźle podrosły. Niektóre mają dobrze ponad 5cm, a jak przyjechały to były zdecydowanie mniejsze od neonów. 
   
   
I kierownik grupy, nie widać tego na foto, ale zaczyna powoli pokazywać kolorki. 
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
To już prawie rok! Zdjęcia robione telefonem na szybko...


Załączone pliki Miniatury
                                       
[-] Post Darek otrzymał 7 Lubię to od:
  • Bernard, dzikakuna, Goran, mimo12, piotrK, Ruki, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości