• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium 375l Ziemiojady RHT i nie tylko

#1
Witam jestem tutaj nowy i chciałbym pokazać swój zbiornik do fachowej oceny Smile

*szkło 150x50x50 10mm 375l
*światło 2x36W plus Aquael Led Plant 18W
*filtracja Jbl e1501 plus Aquael Circulator 1000 
*grzałka 300W temp ok 26 stopni
*napowietrzacz Resun dwudyszowy
*podłoże piasek plus żwir rzeczny
*ozdoby korzenie, grube gałęzie i otoczaki
*woda kranowit podmiana 30% co tydzień
*fauna: 10x ziemiojad Red Head Tapajos, 3x bocja wspaniała, 6x kiryśnik, 3x mieczyk hellera, 2x molinezja, kirysek x?, ancistrus x?, krewetki neocardina x?
*flora: anubiasy, microsorium, kryptokoryna.    


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Akwarium przyjemne ale na pierwszy rzut oka, wydaje się że ziemki nie za bardzo mają gdzie kopać (ciasno) Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ładne akwarium ale faktycznie wydaje się,że ziemki mają mało miejsca do kopania. Czy w twoim odczuciu i po obserwacjach ryb też możesz to stwierdzić? Nie to, że się czepiam, ale masz też miszmasz biotopowy. Zamieniłbym bocje na kiryski a mieczyki, molinezje na jakieś zwinniki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Po dnie nie widać żeby w ogóle chciały kopać. Jestem przekonany, że czasami jak ryby przyzwyczają się do pobierania pokarmu z toni to po pewnym czasie zaczynają przeszukiwać/zbierać tylko wierzchnią warstwę piasku. Ale można je nauczyć kopać, poprzez zakopywanie np. mrożonek w piasku.
Po pewnym czasie w nawet przy wrzuceniu pokarmu w toń zaczynają lepiej przekopywać podłoże.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Macie rację że mają ciut mało miejsca i od dłuższego czasu chodzi mi po głowie wyrzucenie większości roślin aby zrobić więcej miejsca. Teraz wydawało mi się że mają dużo kryjówek i fajnie rewiry podzielone między parami ale faktycznie będzie bardziej widać rybki. A co do kopania to prawie wcale nie kopią, czasami przed tarłem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Słoma przypomniałeś mi stare, piękne czasy kiedy to miałem ziemki i zakopywalem im mrożonki w piasku. Ach to były czasy:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Bardzo przyjemny baniak.

To jak już sobie przypominamy dawne czasy Wink

- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie kopią bo nie mają w czym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości