• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Fishroom w piwnicy na 4 akwaria

#71
Jeżeli podkład jest Ci za cienki możesz użyć maty fitnes kupisz je w decathlon już za około 10-13zl
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
(27-02-2021, 15:49 PM)HOLSON napisał(a): Jeżeli podkład jest Ci za cienki możesz użyć maty fitnes kupisz je w decathlon już za około 10-13zl
Dzięki. Coś się wymyśli. Muszę szybko ogarnąć temat. Pod koniec tygodnia jadę po akwaria. Płyta osb 10mm wystarczy?
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
Operacja odbioru 3 szkieł od szklarza, wniesienie do fishroomu i ustawienie na regałach zakończona powodzeniem Smile. Na czwartym pustym regale wylądują jeszcze szkła 200L i 112L. Wodę można lać, ale najpierw muszę ogarnąć filtrację. Będą hamburgi na powietrze. Szklarz w gratisie zrobił mi paski do samodzielnego wklejenia, ponieważ nie wiem w jakiej odległości od naroży je wkleić a po za tym nie wiem czy zrobić narożne czy może dać gąbkę na całej powierzchni bocznej szyby. Mile widziane porady w tej kwestii Smile

   
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
Zgubiłem się po tych planach, akwaria mają po 180 cm? Jak tak to daj na cały bok, żadna to strata powierzchni.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
(06-03-2021, 20:16 PM)piotrK napisał(a): Zgubiłem się po tych planach, akwaria mają po 180 cm? Jak tak to daj na cały bok, żadna to strata powierzchni.
Akwaria na górze mają 180x50x60cm a na dole 160x50x60cm. Tak zrobię, dam gąbkę ppi 20 na całym boku. Do każdego dam po dwa kominy na powietrze. Mam nadzieję że wystarczy.
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
Tak z ciekawości zapytam... jaką wydajność mają takie powietrzne hdf? Tzn ile l/h można z tego wyciągnąć?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
(07-03-2021, 10:55 AM)Goran napisał(a): Tak z ciekawości zapytam... jaką wydajność mają takie powietrzne hdf? Tzn ile l/h można z tego wyciągnąć?
Na pewno mniej niż Pat mini.

Biorąc pod uwagę ile ciągnie pompa na powietrze a ile Pat mini nie zdecydował bym się na powietrze. Poza tym pompy nawet najcichsze są głośne. Sam mam Aquaela Oxypro który jest niby bardzo cichy i też chciałem zbudować w oparciu o niego hmf-a ale dałem sobie spokój, wybrałem pat mini do filtra.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#78
Fishroomy zazwyczaj nie stoją w sypialni a nawet nie w salonie więc głośność chyba nie gra tu dużej roli.
U mnie za gąbką mam 2 pompy 800l/h z multikani i jest naprawdę cicho.
Ale pomijając dźwięki... pogdybam sobie troche..... to taka jedna duża powietrzna pompa np. AquaNova, 4200l/h, 50W za 200 zł na 4 ÷5 szkiełek to nie jest chyba źle . Do tego 60 dB Smile W gratisieSmile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#79
(07-03-2021, 16:01 PM)Goran napisał(a): Fishroomy zazwyczaj nie stoją w sypialni a nawet nie w salonie więc głośność chyba nie gra tu dużej roli.
U mnie za gąbką mam 2 pompy 800l/h z multikani i jest naprawdę cicho.
Ale pomijając dźwięki... pogdybam sobie troche..... to taka jedna duża powietrzna pompa np. AquaNova, 4200l/h, 50W za 200 zł na 4 ÷5 szkiełek to nie jest chyba źle . Do tego 60 dB Smile W gratisieSmile

Zazwyczaj ale u mnie stoi
Pompy na powietrze to chodzą jak czołgi i tak wiem co mówię miałem to po 1 nocy ja wywalilem
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#80
(07-03-2021, 17:50 PM)barttsw napisał(a): Zazwyczaj ale u mnie stoi
Pompy na powietrze to chodzą jak czołgi i tak wiem co mówię miałem to po 1 nocy ja wywalilem

Jeszcze zależy jaki kamień dasz. Przykładowo jak założe do swojej swykły kamień taki mały tetry który daje grube bąble to faktycznie buczy jak czołg. Jak zrobiłem sobie kostkę lipową było dużo ciszej ale jak nie chodzi napowietrzacz 24h to jak kostka nasiąknie po kilku godzinach niepracowania to później napowietrzacz nie ma siły żeby to przepchać.
Kupiłem więc taką rurkę ceramiczną przeznaczoną do napowietrzaczy która miała rozbijać na drobne pęcherzyki i faktycznie rozbija na drobne bąble i napowietrzacz chodzi cicho ale po włożeniu tej rurki na głębokość 45cm niestety napowietrzacz nie jest w stanie przepchać bo jest za duże ciśnienie.
Chciałem jeszcze kupić na próbę kamień z firmy KORDON MIST AIR (fine bubbles) ale jest póki co nie dostępny nigdzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości