• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie.

@Goran, kup sobie od razu grindale. Mikro są bardzo mizerne jeśli chodzi o składniki odżywcze, więc im bardziej urozmaicisz młodzikom dietę tym lepiej.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(18-10-2021, 15:50 PM)Ruki napisał(a): @Goran, kup sobie od razu grindale. Mikro są bardzo mizerne jeśli chodzi o składniki odżywcze, więc im bardziej urozmaicisz młodzikom dietę tym lepiej.

Grindale też kupione. Co prawda nie wiedziałem o ich odrzywczosci tylko o wielkości myślałem

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Na Twoje potrzeby kilku sztuk narybku wystarczy sposób wylęgu artemii na tackach, bez osprzętu:



Super poradnik Bartka Strzały Wink

Na sensowne efekty z monodietą nicieni mikro nie ma co liczyć. 

Jak coś mam zapas jaj artemii dobrej jakości i mogę część odsprzedać Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Metoda z Exotic Hobby działa - też polecam (też ją znam via Papja). Nie bardzo mam pojęcie jakiej wielkości jest/będzie narybek. Ale przy metodzie z filmiku artemię w małych ilościach można pobierać dobre kilka dni. I wtedy Banana wormsy/Mikro jako urozmaicenie + polecam mega wygodne w skarmianiu* (żona podołała i mega drobne C. Arnoldi też) węgorki octowe. 

* węgorki octowe aby było wygodnie i prosto - polecam też metodę Exotic Hobby: 



Dopóki mówimy o hobbystycznym odchowywaniu narybku wspomniane metody na artemię i węgorki są mega wygodne. Jeszcze jak ktoś lubi piwko Corona to przy okazji metoda ta dostarcza argument za zakupem zgrzewki i prędkim jej opróżnieniu. Pewnie na większa skalę to już tak pięknie nie wygląda Smile 

Jak masz blisko do Łodzi - mogę pół litra węgorków odstąpić. To już taka ilość że można od razu skarmiać Smile a i tak zostanie na dalsze podtrzymanie kultury Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Papja przewidujesz, że w ogólnym więcej niż kilka sztuk się nie uchowa? Tak na prawdę nie mam parcia na handlowanie nimi, zwłaszcza , że podobno mnożą się jak królicy Wink chcial bym je tylko jakoś odchować, zdrowe i dobrze rozwinięte. Nie mam jak zwykle drugiego zbiornika.
A czy odłowienie po jakimś czasie maluchów do takiego siatkowego kotnika miało by sens ? Jeden plus , że nie zmieniła by się im woda. Ale czy są jeszcze jakieś plusy, czy tylko minusy ? ?

A do Łodzi mam sporo. Ale dzięki za ofertę Wink

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jeśli w woreczku strunowym da radę w liście przesłać to daj adres na PW. Ale wtedy to bardziej na przyszłość opcja będzie, bo zanim się namnożą to narybek już ich nie będzie zauważał :p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No to odchowywania zdrowych i dobrze rozwiniętych na monodiecie z nicienia mikro nie widzę Wink 

Przy tylu rybach i pierwszych tarłach nie liczyłbym na dużą ilość młodych.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(18-10-2021, 18:32 PM)michal_kov napisał(a): Jeśli w woreczku strunowym da radę w liście przesłać to daj adres na PW. Ale wtedy to bardziej na przyszłość opcja będzie, bo zanim się namnożą to narybek już ich nie będzie zauważał :p

A jak dlugo one się mnożą? Bo maluchów jeszcze nie ma, ale ikra nadal jest. Choć przestraszyłem się że znikła, bo wczoraj było ja ładnie widać A dziś zrobiła się tak brązowa jak liść i prawie jej nie widać. Czy ten kolor jest ok ?

Mam rozumieć, że bez artemi będą wolniej rosły i kiepsko się rozwijały? Jeśli tak to może jednak pobawie się z tym.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie wiem jak długo. Nie pamiętam. Dostałem porcję zarodową jak nie potrzebowałem jeszcze skarmiać. A po jakims czasie jak potrzebowałem to miałem już namnożone. Nie pamiętam ile to trwało. Ale zaraz zajrzę do moich notatek...

Wylęg miałem 11 września 2020 a więc zalałem pierwsza butelkę po Coronie. A porcję zarodową dostałem od Papji 12 sierpnia tegoż roku. A więc w miesiąc z małego woreczka strunowego zrobiło się gęsto w butelkach (porcje rozłozyłem na 0,3 l od razu w butelce po piwie ale takim prawilnym półlitrowym i około litr w butli po wodzie mineralnej). Także raczej szybko. Heh, wiem, dziwnie do wygląda Smile Ale tak, od dzieciństwa lubię prowadzić takie notatki :p a że teraz można w telefonie to jeszcze lepiej Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Węgorek octowy to pokarm dla miniaturowego narybku. Warto go mieć na wszelki wypadek, ale w przypadku thomasi nie trzeba go wprowadzać, bo sam w sobie też jest tylko starterem przed przejściem na inne pokarmy, w przypadku gatunków które są za małe by pobierać od początku banana worms czy artemie. 

Artemia to najlepszy pokarm dla narybku, na niczym innym ryby tak dobrze sie nie rozwijają jak na naupilusach.

Węgorek octowy mnoży się stosunkowo wolno w porównaniu do takich banana worms, ale jak już mamy hodowlę to trudno ją zabić (ale sie da, ja swoje zabiłem ostatnio Tongue)
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości